Winylowa oferta Anteny Krzyku w sklepie Jimmy Jazz Records.

2015-02-21
Winylowa oferta Anteny Krzyku w sklepie Jimmy Jazz Records.

Zasłużona i wciąż intrygująca, te określenia chyba dobrze pasują do wytwórni płytowej Antena Krzyku. Jej początki to rok 1984, czyli czasy gdy w świecie muzyki rządziły płyty winylowe, kasety i szpule magnetofonowe, a wprowadzana do zagranicznych sklepów płyta kompaktowam, u nas była w zasadzie niedostępnym rarytasem. Po ponad 30 latach CD ma się coraz gorzej, a winyl odzyskuje utracone pozycje! Z radością zatem informujemy, że oferta aktualnego winylowego katalogu Anteny Krzyku jest dostępna w naszym sklepie.

Czas nie stoi w miejscu i trudno wśród  dzisiejszych propozycji AK szukać punk rocka, czyli korzeni tej wytwórni, ale zasadniczo zdarza się, że  "jabłka padają raczej bliżej, niż dalej od jabłoni". Siódemki Hidden World i Hard To Breathe są tego niezłym przykładem, oba zespoły sięgają po punkowe i hardcorowe wzorce. Z tej działki godne polecenia są split kapel Kaldera i Czerń, czy pełne albumy Martim Monitz oraz Cold. Miłośnicy nowej fali, post-punka itp powinni sprawdzić krążki Ukrytych Zalet, Systemu, 19 Wiosen, [PERU] czy też płyty nagranej w hołdzie dla Iana Curtisa i Joy Division. Projekt Heart & Soul znakomicie prezentuje piosenki tej legendarnej kapeli. Za tą nazwą stoją ludzie związani wczesniej m.in. z  Agressiva 69, 2.47 Records, 2Cresky, Made In Poland, The Shipyard, CKOD, Clicks, NOT czy LStadt.  
Poza tym Antena Krzyku to także młodsza krew jak np. alternatywny songwriter Peter J. Birch z Wołowa na Dolnym Śląsku oraz multiinstrumentalista Tobiasz Biliński i jego solowy album nagrany pod nazwa Far South.
Na koniec łyk klasyki w postaci dwóch płyt Something Like Elvis oraz krążków Hey'a i Lao Che.

Winyle wydane są bardzo starannie, mają dopieszczone okładki, często ważą po 180 gramów, Są czarne lub kolorowe i mają dodatki w postaci darmowego CD. Szczegóły przy konkretnych tytułach. Smacznego!!!!!!

Sprawdź ---> Winyle ANTENA KRZYKU

Pokaż więcej wpisów z Luty 2015
pixel