Winyle z Contra Records...

2014-05-06
Winyle z Contra Records...

Poza winylowym albumem BOOZE & GLORY dodarły do nas z katalogu wytwórni Contra Records trzy inne tytuły wykonawców mogących zainteresować fanów streetpunka.

Włoskich KLASSE KRIMINALE zbytnio przedstawiać nie trzeba bo zespół uznawany jest za klasyków Oi!/ Streetpunk nie tylko w swoim rodzinnym kraju. Grupa przed laty przebojem wbiła się do grona najlepszych europejskich kapel w swoim stylu, po czym na wiele lat spuściła z tonu targana zmianami personalnymi i dotknięta w związku z tym dużo słabszą formą niż na pierwszych albumach… Na szczęście z czasem było już tylko lepiej i zespół od wielu lat nagrywa solidne krążki przypominając, że ciągle potrafi porwać fanów a lata słabości ma już za sobą. Klasie Kryminale w epoce kasety magnetofonowej doczekali się wydania w Polsce swoich nagrań za sprawą naszej firmy, byli tez gośćmi na koncertach….
Wkrótce ich nowy album pojawi się na rynku, ale póki co ostatnim dokonaniem grupy jest krążek zatytułowany „The Rise And Fall Of The Stylish Kids... Oi! Una Storia„, który w wersji winylowej polecamy w naszym sklepie.

Gdy wydaniu debiutanckiego albumu towarzyszy sukces niezwykle trudno jest go potwierdzić kolejnym wydawnictwem. Muzycy angielskiego CONTROL zapowiadali przed wydaniem swojej drugiej płyty, że zrobią wszystko aby przebiła ich debiut i utwierdziła fanów w przekonaniu, że na kolejnych albumach może być tylko lepiej...
Trudno nie przyznać im racji zwłaszcza gdy zna się ich wszystkie krążki, którymi stawiają sobie poprzeczkę coraz wyżej.
Debiutancki album Control zatytułowany „Hooligan Rock’n’roll” mocno namieszał w punkowym światku zatem przebicie go kolejną płyta było bardzo trudne. Niemniej muzykom kapeli udało się to bez problemów i „Punk Ruined My Life” nie pozostawił złudzeń co do tego, że brytyjska scena doczekała się kolejnej solidnej kapeli, o które ostatnio nie tak znów łatwo…. Trzeci album Control zatytułowany „Ballad Of The Working Man” wymiata stawiając zespół w szeregu z najlepszymi… dowodzi tego choćby fakt szybkości z jaką zniknął z naszego sklepu.
Czekając na uzupełnienia polecamy winylowe wydanie płyty „Punk Ruined My Life”, która w tym formacie gości u nas po raz pierwszy… Album ten nagrany w 2010 roku, a wydany rok później przez wielu muzyków i recenzentów brytyjskich uznany został za pretendenta do punkowej płyty roku 2011na Wyspach.... Nie bez powodu.... wkrótce uzupełnienie CD…

ON THE JOB to jedna z najbardziej wyrazistych i znanych poza granicami własnego kraju kapel Oi! ze Szwecji. Muzycy zespołu chętnie przyznają się do fascynacji wszelkimi odmianami punk rocka określając swoją muzykę jako Rock’n’Oi! I taki właśnie tytuł nosi ich debiutancki album wydany w roku 2010, rok po powstaniu zespołu. Obecnie płyta doczekała się winylowego wznowienia w nowej szacie graficznej.
Zawartych na niej 12 utworów uznać już należy za klasyczne w repertuarze On The Job. Wśród nich takie hity kapeli jak  "Carry On", "Ready To Riot" czy "Rock N' Oi!".
Ten album ugruntował popularność zespołu z Karlskrony dając fanom melodyjny ale bardzo twardy Oi! z tekstami typowymi dla kapel skins i mocnymi chórkami.

Wszystkie płyty w wersji winylowej dostępne w naszym sklepie:

Zamów ---> LP CONTRA RECORDSPokaż więcej wpisów z Maj 2014
pixel