WC po raz pierwszy na kompakcie.

2005-03-19
WC po raz pierwszy na kompakcie.

Legendarne nagrania WC zarejestrowane w 1984 roku doczekały się publikacji w postaci płyty kompaktowej. Album o tytule "Archiwum", którego premiera miała miejsce 22 lutego 2005 zawiera 19 utworów pochodzących z sesji WC zarejestrowanej w Miastku 21 lat temu. Dotychczas, ta jedna z najbardziej znaczących formacji pierwszej fali polskiego punka, doczekała się zaledwie dwóch profesjonalnych wydawnictw wydanych na kasetach przez Studio Złota Skała i firmę Silver-Ton w latach 90-tych. Ponadto nagrania grupy ukazały się na sporej ilości wydawnictw niezależnych, zawierających głównie rejestracje koncertów. Aktualnie wydany kompakt wypełniają w części utwory znane ze wspomnianej kasety firmowanej przez Gold Rock o identycznym tytule "Archiwum". Płytę dodatkowo uzupełniają nagrania koncertowe grupy pochodzące z tego samego roku co materiał zarejestrowany podczas sesji. Płyta zwiera łącznie 31 kompozycji w wersjach studyjnych i koncertowych, a całość wzbogaca 12-stronicowa książeczka z tekstami i unikalnymi zdjęciami WC sprzed lat.

CD "Archiwum" to prezentacja najbardziej znanych utworów jednej z legend polskiego undergroundu z tak sztandarowymi utworami jak "Nie chcę jeszcze umierać", "Łazienka", "Młoda Generacja", "Twoja-Wasza wojna", "Walka o przetrwanie", "Regulamin" czy „Agitator nr 1", obok których znajdujemy także te mniej znane kompozycje jak "Czerwone spódnice", "Wyliczenia", "Do domu wrócimy", "Arbeit" i wiele innych.

Ten album to kolejna odsłona dokonań polskiej sceny niezależnej, generacji, która zrodziła KSU, Karcer, Sedes, Xennę, Rejestrację, Dezerter, Abaddon... będących dzisiaj klasykami polskiego punka.

Cena płyty w sprzedaży wysyłkowej 25 zł.

Zamówienia: orders@jimmyjazz.pl

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2005
pixel