WC + THE HEADHUNTERS + THE DRYING HOUSE

2011-01-24
WC + THE HEADHUNTERS + THE DRYING HOUSE

19 lutego 2011 legenda krajowego punk-rocka, grupa WC wystapi w poznańskim klubie Reset (ul. Bożnicza 5).
Koncert jest jednym z kilku wystepów jakie zespół planuje w tym roku w ramach przypomnienia o swoim 30-leciu...
Gośćmi wieczoru będą grupy THE HEADHUNTERS i THE DRYING HOUSE.

Start imprezy o godzinie19.00.
Bilety w cenie: 15\20zl ( przedsprzedaż\dzień koncertu )

WC:
www.myspace.com/wyidealizowanaciemnosc

THE HEADHUNTERS
www.myspace.com/theheadhunterspl

THE DRYING HOUSE
www.myspace.com/thedryinghouse

WC
Grupa WC powstała w połowie 1981 roku w Miastku, założona przez przyjaciół zafascynowanych muzyką punk rockową. Jej  prostota muzyczna i szczerość przekazu od początku stały się wyznacznikami stylu zespołu, którego dopełnieniem były inteligentne teksty piosenek osadzone w realiach tamtych czasów czyli głębokiej komuny. W pierwszym okresie działalności podstawę WC tworzyli: Jaromir ‘Młody’ (śpiew), Leszek (gitara), Wiesław (bas) i Jan T.G (perkusja, saksofon). W różnych etapach działalności zespołu muzyka ewoluowała nieco, ale zawsze utrzymana była w punk rockowej konwencji. W latach 80-tych WC stało się swoistym symbolem zespołów podziemnego obiegu, zespół sporo koncertował po Polsce, a z rąk do rąk przechodziły nagrania z prób i koncertów powielane nieskończoną ilość razy. Najbardziej popularnym zbiorem nagrań WC w tamtym czasie był koncert z krakowskiej Rotundy „Open Rock 1982” a potem zapis próby zespołu z 1984. Po latach nagrania z 1984 ukazały się na kasecie „Archiwum”, a w 2005 Jimmy Jazz Records wydała CD „Archiwum” wzbogacony o bonusy koncertowe.
W 1994 r. ukazał się pierwszy studyjny materiał WC „Wyciagajac rękę po...” wydany przez Silverton będący próba poszerzenia brzmienia. Po latach przerwy, w 2005 roku już w Szczecinie zespół reaktywował się w nowym składzie i przypomniał o sobie wspomnianym CD „Archiwum”. W roku 2008 „Archiwum” ukazało się też w formie winylowej, co było niejako spełnieniem marzeń kapeli i znakiem „sprawiedliwości dziejowej”, bowiem płyta należała się WC już 25 lat temu... Zespół nagrał także nowy album „Jurassic Punk” zawierający zupełnie nowe kompozycje oraz kilka starych hitów w nowych aranżacjach jak „Regulamin”, „Pozycja” czy „Nie chcę jeszcze umierać”. Zespół mocno trzyma się punk rockowych korzeni a wysoki poziom muzyczny gwarantują także doświadczeni – znani z innych projektów - muzycy.
Obecny skład zespołu to Jaromir (śpiew,), Skoda (gitara, także w grupie Włochaty), Jerry (bass,) i Billy (perkusja, także Włochaty).
Ostatnio o zespole WC przypomina także Jacek Boruc w swoim najnowszym filmie „Wszystko co kocham”. Opowiadając o burzliwych latach 80-tych, w historię bohatera filmu i założonego przez niego zespołu wplata trzy największe hity WC: „Nie chcę jeszcze umierać”, „Łazienkę” oraz „Dobranoc dla wybranych”. Efektem „mody na WC” jest także udział grupy w polskiej części trasy „30 lat Chaosu i Anarchii” (05./06. 2010), gdzie „wuceci" mieli zaszczyt suportować legendarny Exploited.
 
www.wuce.pl
www.myspace/wyidealizownaciemnosc

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2011
pixel