VARIETE - Bydgoszcz 1986 na winylu i CD.

2012-06-19
VARIETE - Bydgoszcz 1986 na winylu i CD.

Debiutancki album Variete jest pozycją obowiązkową dla miłośników nowe fali z lat 80-tych. Niestety z różnych powodów płyta ujrzała światło dzienne na nośniku CD dopiero w marcu 2002 roku.

Przypomnijmy - po znacznych sukcesach, wykraczających nawet poza underground („I znowu ktoś przestawił kamienie” na listach przebojów), w 1986 r. Variete rejestruje materiał na płytę długogrającą dla Klubu Płytowego "Razem". Niestety jest to koniec dobrej passy grupy - taśma matka zostaje skradziona z bagażnika samochodu menedżera zespołu i mimo usilnych poszukiwań do dnia dzisiejszego nie udało się jej odnaleźć. Natomiast Variete na swój debiut płytowy musiało czekać jeszcze 7 lat.

Nagrania z Bydgoszczy były przez chwilę dostępne na kasetach (głównie całkowicie nieoficjalnych), ale ich jakość była daleka od wzorcowej. W porównaniu do pierwszego wydania na CD nowa wersja tego albumu została poddana masteringowi. Nowy jest również projekt okładki autorstwa Michała Arkusińskiego uzupełniony o zdjęcia zespołu z archiwum Wojtka Woźniaka.

Płyta w wersji CD i LP (czarny winyl) jest już dostępna w naszym sklepie.
Album w wersji winylowej został wydany na 2 kolorach winylu w nakładzie 500 kopii (w tym 200 na żołtym winylu)


Zamów:

---> CD VARIETE - Bydgoszcz 1986

---> LP VARIETE - Bydgoszcz 1986 (czarny winyl)


Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2012
pixel