U.K. SUBS + THE VIBRATORS + BULBULATORS + CHUPACABRAS

2006-11-20
U.K. SUBS + THE VIBRATORS + BULBULATORS + CHUPACABRAS

17.01.2007 w krakowskim klubie Lochness, ul. Warszawska 15 o godz 18:00 wystapią:
UK SUBS
THE VIBRATORS
BULBULATORS
CHUPACAPRAS

Bilety:
- przedsprzedaż 35zł
Kraków – Ebola, ul. Floriańska 15, Empik Bileteria, ul. Rynek gł. 9, Klub Lochness, ul. Warszawska 15

Bilety dostępne w sieci www.ticketpro.pl  w całej Polsce  w sklepach - http://www.ticketpro.pl/index.php?menuid=2&evid=198

- w dniu koncertu 45zł

U.K. SUBS
Historia zespołu zaczyna się w momencie gdy weteran kilku londyńskich zespołów (The Marauders, Bandana)Charlie Harper spotkał na swej w październiku 1977 roku gitarzystę Nicky Garratt'a. Oprócz dwójki wspomnianych muzyków w owym czasie zespół tworzyli również: perkusista Steve Jones i basista Steve Slack.Zespół zaczął grać wiele koncertów w londyńskich klubach ,udało im się również zarejestrować dwa utwory: "I Live In A Car" oraz "Telephone Numbers", które ukazały się na koncertowym składankowym albumie"Farewell To Roxy".

W kwietniu 1978 roku ustabilizował się skład zespołu nowym perkusistą został Peter Davies a basistą Paul Slack. W maju 1978 roku John Peel zaprosił zespół aby nagrali sesje w Radiu BBC. Peel zaoferował im również wydanie singla. W maju 1978 roku U.K.SUBS podpisali kontrakt z GEM Rec. Sukces ich pierwszych singli "Stranglehold" przyczynił się do tego, że zespół został zaproszony do programu Top Of The Pops. We wrześniu 1978 roku pojawił się na rynku ich debiutancki klasyczny album "Another Kind of Blues", który uplasował się na 21 miejscu angielskiej listy przebojów. Komercyjny sukces ich następnego singla przyczynił się do tego, że zespół został ponownie zaproszony do programu Tops Of The Pops.

W 1979 roku U.K.SUBS wyruszyli na podbój Ameryki (zagrali kilka koncertów w Nowym Jorku jako support dla The Police). W pierwszych miesiącach 1980 roku U.K.SUBS koncertowali w Europie u boku The Ramones. W marcu 1980 roku ukazał się singiel "Warhead", który zajął 30 miejsce na angielskiej liście przebojów. Zespół ponownie pojawił się w programie telewizyjnym "Tops Of The Pops". W kwietniu 1980 roku ukazał się drugi album zespołu "Brand New Age",który ugruntował pozycję U.K.Subs na muzycznej scenie plasując się na pozycji 18 angielskiej listy przebojów. Magazyn "Sounds" przyznał tej płycie 5 gwiazdek. Następną płytą był album koncertowy "Crash Course", który wspiął się na szczyt angielskiej listy najlepiej sprzedających się albumów.

Wkrótce po nagraniu tej płyty zespół opuścili Pete Davie oraz Paul Slack a ich miejsce zajęli Steve Roberts (ex-Cyanide) i basista Alvin Gibbs. Nowy skład zespołu zadebiutował na singlu "Party In Paris" natomiast w lutym 1981 r na rynku pojawił się czwarty album U.K.Subs "Diminished Responsibility". Po wydaniu tej płyty Subsi wyruszyli na trasę po Wlk.Brytanii wraz z Anti Pasti i The Stiffs. Rok 1981 upłynął muzykom na niezliczonej ilości koncertów w Wlk. Brytanii i Europie. W marcu 1982 roku ukazał się kolejny album "Endangered Species" wydany przez nową wytwórnię NEMS. Po nagraniu tej płyty zespół opuścił Steve Roberts, który miał spore problemy z nałogiem alkoholowym. Jego miejsce zajął Sol Mintz. Z nowym perkusistą Subsi wyruszyli na kilkumiesięczne tournee po Stanach Zjednoczonych razem z Antio Nowhere League.. Kolejnym singlem zespołu był "Shake Up The City". Po wydaniu tego singla Nicky Garrat,Alvin Gibbs i Sol Mintz ogłosili, że odchodzą z zespołu.

Zanim to jednak nastąpiło U.K.Subs przyleciał w 1983 roku na 13 koncertów do Polski. To była pierwsza punkowa grupa, która odwiedziła nasz kraj występując w największych polskich miastach razem z Republiką.

Po powrocie do Wlk.Brytanii Charlie Harper zwerbował nowych muzyków i rozpoczął pracę nad nowym albumem "Flood Of Lies". Alvin Gibbs, Nicky Garratt i Charlie Harper spotkali się ponownie w studiu w 1987 roku w Nowym Jorku aby nagrać album "Killing Time" z okazji 10 rocznicy powstania zespołu. Niestety o wspólnych koncertach nie mogło być mowy ze względu na fakt iż Steve Roberts nadał miał problemy z alkoholem a Alvin Gibbs grał w zespole Iggy Popa.

W 1997 roku z okazji 20 lecia zespołu Subs nagrali w klasycznym składzie dwa doskonale przyjęte albumy "Quintessentials" i "Riot". W 2000 roku Subsi ponownie przyjechali do Polski w klasycznym składzie (Nicky Garratt, Alvin Gibbs, Charlie Harper) i zagrali cztery doskonale przyjęte koncerty. Z koncertu w Warszawie powstał reportaż o historii zespołu zrealizowany przez POLSAT.

W 2001 roku na rynku pojawił się album "Time Wraped" na którym znalazły się nowe wersje klasycznych utworów. W 2002 roku z okazji 25 lecia U.K.Subs nagrali nowy studyjny album "Universal" , który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem fanów. Wygląda na to, że historia U.K.Subs nie ma końca a sam zespół jako jeden z nielicznych klasyków punk rocka gra koncerty na całym świecie.

U.K.Subs dotychczas nagrali ponad 15 studyjnych albumów, niezliczoną ilość singli i płyt koncertowych. Utwory U.K.SUBS grali: The Exploited, Henry Rollins, Die Toten Hosen, Guns'N'Roses, Kazik i Kult, Farben Lehre.

THE VIBRATORS
Kariera The Vibrators rozpoczęła się ponad 26 lat temu gdy gitarzysta i wokalista Ian „Knox”Carnochan, basista Pat Collier, gitarzysta John Ellis oraz perkusista Eddie postanowili wspólnie założyć zespół w lutym 1976 roku. Swój pierwszy koncert zagrali u boku The Stranglers w Hornsey Art. College w północnym Londynie. Następnie supportowali Sex Pistols w 100 Club i byli jedną z grup, która zagrała na legendarnym już 100 Club Punk Rock Festival.
Za namową gitarzysty Chrisa Speddinga z którym The Vibrators grał wspólne koncerty firma RAK podpisała kontrakt zespołem. Jego efektem było wydanie debiutanckiego singla „We Vibrate” w listopadzie 1976 roku. (był to jeden z pierwszych singli punkowych jaki się wówczas ukazał na rynku).
           
Na początku 1977 roku grupa zagrała trasę koncertową w Wlk.Brytanii u boku Iggy Popa (w zespole Iggiego na klawiszach grał wtedy David Bowie). Później The Vibrators podpisali kontrakt z wytwórnią Epic Records, która wkrótce potem wydała klasyczny singiel „Baby Baby” a nieco później pierwszy album The Vibrators „Pure Mania”, który przez pięć tygodni utrzymywał się na angielskiej liście przebojów na 49 pozycji. Drugi singiel promujący tą płytę ukazał się w lecie 1977 roku znalazła się na nim koncertowa wersja utworu „London Girls”. Zaraz po jego wydaniu zespół wyruszył na trasę z kapelą Ian’a Hunter’a MOTT THE HOOPLE. Po tej trasie zespół opuścił basista Pat Collier, który został zastąpiony przez Gary’ego Tibbs’a. W marcu 1978 roku pojawił się na rynku kolejny singiel „Automatic Lover” i osiągnął 35 pozycję na angielskiej liście przebojów. Dzięki rosnącej popularności zespołu oraz dobrych notowaniach na listach przebojów The Vibrators zostali zaproszeni do programu „Tops Of The Pops”. W kwietniu 1978 roku ukazał się drugi album grupy „V2” i zdobył 33 pozycję na angielskiej liście. Do dzisiaj jest on uważany za jeden z najlepszych albumów The Vibrators.  Zaraz po jej nagraniu John Ellis odszedł z kapeli aby rozpocząć solową karierę oraz współpracę z Peter’em Gabriel’em. Na jego miejsce przyszedł Dave Birch a piątym członkiem zespołu został klawiszowiec i saksofonista Don Snow.  W tym składzie zespół zrealizował jeden singiel „Judy Says (Knock You In The Head)” w lecie 1978 roku. Po kilku zmianach składu zespołu pod koniec 1978 roku odszedł Knox aby rozpocząć solową karierę.

Perkusista Eddie nadal grał w The Vibrators (pogrywał również na perkusji w r&b zespole The Inmates). W 1980 roku udało mu się zebrać nowy skład: Kip-wokal, Eddie-perkusja, Ian Woodcock (ex-Eater)-bass, Phil Ram-gitara, Adrian Wyatt-gitara. The Vibrators podpisali kontrakt z Rat Race Records, dla tej firmy udało im się nagrać dwa single „Gimme Some Lovin” oraz „Disco In Mosco”.

W oryginalnym składzie zespół powrócił w połowie 1982 roku (Knox, Eddie,Pat Collier i John Ellis) podpisali kontrakt z Anagram Records i zrealizowali nową wersję utworu „Baby Baby”. Następnie ukazał się album „Guilty”. W połowie lat 80-tych The Vibrators dość często zmieniali wytwórnie płytowe nie przeszkadzało to im jednak w regularnym wydawaniu płyt. Kolejnym albumem w ich dorobku była płyta „Alaska 127”, później ukazał się album „Fifth Amendment”. W połowie 1986 roku grupa podpisała kontrakt z FM Revolver, Pat Collier opuścił ponownie zespół aby skoncentrować się na pracy producenta nagrań, wkrótce po nim zespół opuścił też John Ellis, który został następnie nowym członkiem The Stranglers. Kolejne płyty w dorobku kapeli to: „Vibrators Live”, „Recharged” oraz „Meltdown”. Zespół przez cały czas regularnie koncertował . W latach 90-tych ukazały się następujące albumy The Vibrators: „Vicious Circle”, „Volume Ten”(1990), „The Power Of Money”(1993), „Hunting For You”(1994), „Unpunked” (1996).

W 1996 roku  dwudziestolecie swej działalności rozpoczęli w nowym składzie: Knox- wokal,gitara, Eddie-perkusja, Darrel Bath (ex-U.K.Subs, Crybabies,Dogs d’Amour)-gitara i Nick Peckham(ex-Big Boy Tomato)-bass lecz już  w czerwcu zespół występował jako trio (Eddie,Knox  i Nick).
W 1997 roku zespoł nagrał nowy album „French Lessons with the correction”, a dwa lata później longplay „Buzzin”. W 1999 roku zespół zagrał ponad 100 koncertów w Europie, U.S.A. i Kanadzie.  We wrześniu 1999 roku Nick Peckham opuścił zespół a jego miejsce zajął Robbie Tart (ex-Heartbreak Angels).

W 2002 roku The Vibrators podpisali kontrakt z Track Records, która wydała ich najnowszy album „Energize” uważany przez Eddiego i Knoxa za najlepszy album od czasu „V2”. Ponadto Track Records wydało dwupłytowy album zawierający dwa pierwsze albumy The Vibrators „Pure Mania” i „V2”
        
The Vibrators od wielu lat należy już do klasyki punk rocka i jest jednym z nielicznych zespołów z pierwszej fali punk rocka, który nadal regularnie koncertuje i nagrywa nowe płyty. Warto na koniec wspomnieć o tym, że utwory The Vibrators były wykonywane przez takie zespoły jak: G.B.H, The Exploited, REM, Die Toten Hosen i U.K.Subs.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2006
pixel