Trzeci album The Cuffs...

2011-04-05
Trzeci album The Cuffs...

28 marca miała miejsce premiera nowego albumu The Cuffs zatytułowanego "Blood, Rhythm & Booze", którego wydawcą tym razem jest oficyna Spook Records. To już trzeci album w dorobku grupy po albumach „Rock On” (Jimmy Jazz Records) i „Songs For Demolition” (Burning Chords), na którym tylm razem znajdujemy 19 utworów w doskonale znanym stylu będącym mieszanką wielu brzmień będących inspiracja muzyków. Tradycyjnie na krążku The Cuffs znajdą coś dla siebie zarówno fani punk rocka, horrorpunk, rockablilly, oldschool’owego hardcore, stoner rocka, psycho i hard rockowej klasyki.

14 utworów podstawowego repertuaru płyty uzupełnia 5 kompozycji, które w 2009 roku zespół udostępnił tylko w internecie jako EP "Conspiracy". Tym razem materiał z EP-ki poddano nowemu miksowi i dodatkowemu masteringowi.
Jak głosi notka wydawcy na albumie "Blood, Rhythm & Booze" słuchacze odnajdą klimat „czasów kiedy biali uczyli się grac rock`n`rolla, ale też odrobinę dekadencji a’la lata 80-te zeszłego wieku (…) punk rocka z czasów zanim Malcolm McLaren zamienił go w opium dla mas i hard rocka zanim zagarnęła go dla siebie horda upudrowanych pudelków. Masa energii, dobra zabawa i zero nudy, ale też angielskie teksty dalekie od banału, wszystko okraszone kaskadami klasycznie rockowych solówek i opakowane brzmieniem nowoczesnym, ale unikającym wszelkich sezonowych tricków. Inspiracje od Elvisa do Billy`ego Idola, od AC/DC do Misfits, od Iggy Popa do Social Distortion…

The Cuffs występują w składzie: Max Rockatanski (vel Schizmaciek, wcześniej związany ze Schizmą, In Spite Of i 666 Aniołów), Archie Walker (perkusista m.in. Skarpety, Robotixa i The Kolt) oraz Hubby Einstein, Kobzy King i Poncho Badger (znani z takich formacji jak Triquetra, The Kleszcz, Borsux Bros czy Cocaine Bar)….

Nie pozostaje zatem nic innego jak odwiedzić nasz sklep, do którego serdecznie zapraszamy… The Cuffs czekają….

Zamów ---> THE CUFFS - Blood, Rhythm & Booze


Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2011
pixel