Tribute To Dezerter - Premiera 20 marca.

2006-03-05
Tribute To Dezerter - Premiera 20 marca.

V/A - „Nie ma zagrożenia jest DEZERTER” (2 CD)

Jeśli są jakieś wątpliwości odnośnie płyt „Tribute to…” to w tym jednym wypadku nie powinno być żadnych. DEZERTER był i zapewne nadal jest, najważniejszym i najbardziej twórczym zespołem polskiego punk rocka. Nic dziwnego, że projekt płyty z ich coverami stał się ruchem niemal masowym, który pogodził wielu wykonawców zazwyczaj wspólnie nie występujących. Na Dezerterze wychował się wszak cały polski underground. W ciągu ponad dwu lat, bo tyle trwało przygotowywanie tego wydawnictwa, udało się zgromadzić niemal całą czołówkę współczesnego krajowego podziemia, w wykonaniu której możecie dziś usłyszeć dokładnie 50 nowych wersji klasyków legendy polskiego punk rocka.
Pierwszą płytę dwukompaktowego zestawu okupują zwartym murem czadersi. Od FARBEN LEHRE po EYE FOR AN EYE, od SCHIZMY po WŁOCHATEGO, od ANALOGS po APATIĘ, od ULICZNEGO OPRYSZKA po WC. I to jest płyta "czady".
Godząc różne gusta na płycie drugiej, nazwanej „experymenty”, umieszczono zespoły, które zaprezentowały odjechane, zwariowane, albo po prostu zagrane w zupełnie nowy sposób wersje „Dezerterów”. Znajdziecie tu folkową PLEBANIĘ, reggae’ową PAPRIKĘ KORPS, egzotyczną MASALĘ, rockabillowe KOMETY, hip hopowo-dancehalle'owy RWR BABILON TERROR a także electro-punk, psychodelię, hip hop, zimną falę… Wszystkich tych wykonawców łączy jedno - wspólny punkowy życiorys. Wszyscy zawdzięczają cząstkę swojej dzisiejszej świadomości i tego kim są, właśnie zespołowi Dezerter. I stąd też ta płyta.

Premiera: 20 marca 2006 roku.
Więcej info na www.pasazer.pl

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2006
pixel