The Bill i Zmaza na nowym wydawnictwie grają koncertowo…

2015-04-02
The Bill i Zmaza na nowym wydawnictwie grają koncertowo…

Zmaza i The Bill odbyły koncertową podróż w czasie.
Na pierwszym kompakcie wydawnictwa The Bill/Zmaza „Przystanek Woodstock 2014” znalazł się zapis koncertu The Bill’a z ubiegłorocznego festiwalu WOŚP.
Jurek Owsiak: ”Jeśli ktoś z Was nie pamięta historii tego zespołu, to niniejszym przypominam, że zespół The Bill był kapelą, która w Pionkach w 1992 roku zagrała koncert na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która dopiero co powstawała. (…)The Bill przypomniał o sobie po wielu latach typowego polskiego muzycznego niebytu. Postanowiliśmy więc zaprosić go na Dużą Scenę 20. Przystanku Woodstock. Nie tylko ja, ale także oni byli niezwykle podrajcowani, podkręceni i dali z siebie moc, na jaką liczyłem ja i publiczność. Stare numery z ich pierwszej płyty cały czas świetnie sprawdzają się na koncertach, a nowe, dojrzalsze świetnie uzupełniały te urocze i naiwne teksty sprzed 25 lat. Udział „Soko”, legendarnego wokalisty zespołu, przypieczętował formę „Kefira” i pozostałych dojrzałych już Panów z zespołu The Bill.”
Wśród kawałków na woodstockowym koncercie znalazło się pięć sztandarowych hitów The Bill’a – „Piosenka dla żołnierza”, „Piosenka o Wiśle”, „Wolność”, „Nie potrafię kochać” i kloaczny klasyk „Kibel”.

Na drugiej płycie z tego wydawnictwa znajdujemy 18 numerów zespołu Zmaza. A historię pojawienie się kapeli na Przystanku Woodstock najlepiej opisał Jurek Owsiak: „Młody ze Zmazy miał okazję zaistnieć na Dużej Scenie Przystanku Woodstock przy okazji Projektu Punk Farben Lehre w 2013 roku. ….na Dużej Scenie Młody zaśpiewał brawurowo Anarchy in the U.K., a dodatkowo, występując w żółtym kasku robotnika, nawiązał do doskonale znanej wszystkim mowy Władysława Gomułki. Młody poczuł smak Najpiękniejszego Festiwalu Świata i wysłał swoją płytę na eliminacje do Przystanku Woodstock 2014. Przeszedł wszystkie etapy przesłuchań i na finale otrzymał od nas propozycję, aby zagrać nocny koncert na Małej Scenie. Publiczność była zachwycona, a występ Zmazy potwierdził, że nowa wizja dawnej Sceny Folkowej – a dzisiaj po prostu Małej Sceny – to strzał w dziesiątkę.
W tym samym składzie zespół gra od początku lat dziewięćdziesiątych. Radośnie i z kosmiczną energią prezentuje swoją punkową filozofię, co dźwiękowy zapis tego koncertu w pełni oddaje”.

Płyta dostepna jest już w naszym skelpie. 

Zamów ---> THE BILL / ZMAZA „Przystanek Woodstock 2014”

 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2015
pixel