THE SLACKERS

2010-08-07
THE SLACKERS

THE SLACKERS - Legenda "regaee - ska" po raz kolejny w Polsce !!!

16 sierpnia zespoł wystąpi na Plaży Kraków, która znajduje się na Bulwarze Wołyńskim obok dawnego hotelu Forum w Krakowie.
Dla wszystkich, którzy nie znają miejsca wyjaśniamy że Plaża Kraków to kompleks w którego skład wchodzi klub muzyczny. Cały obiekt stylizowany jest na nadmorski "bech bar". Z tarasu klubu rozpościera się widok na Wawel oraz stare miasto.

Miejsce:
Plaża Kraków / Bulwar Wołyński koło bylego Hotelu Forum
Data:
16.08.2010 poniedziałek
start:
22.00

Ceny biletów:
30 zł w przedsprzedaży
40 zł w dniu imprezy

Przedsprzedaż:
STUDIO TATUAŻU "TATTOO FAMILIA" ul. Floriańska 16
Bilety w przedsprzedaży od 2 sierpnia

UWAGA: potwierdzając udział w wydarzeniu na facebooku jesteście uprawnieni do zakupu biletu wstępu na imprezę w cenie z przedsprzedaży. Lista na bramce w dniu imprezy.

THE SLACKERS (NYC,USA)
Początki istnienia zespołu The Slackers sięgają 1991 kiedy to muzycy zaczęli eksperymentować z różnymi stylami począwszy od ska, reggae, soul, swing a kończąc na garażowym rocku i jazzie. Duży wpływ na ich muzykę miały dokonania takich artystów jak: The Skatalites, The Beatles, Bob Marley, Lee Perry, Bob Dylan i Curtis Mayfield. Pierwszym pełnowymiarowym wydawnictwem The Slackers był album "Better Late Than Never" (1996) na którym można odnaleźć sporo surowych jamajskich brzmień przetransponowanych na nowojorski grunt. W 1990 roku The New Times określił muzykę The Slackers jako "Brzmienie Nowego Jorku".
W 1997 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Hellcat Records należącą do Tima Armstronga z Rancid. Pierwszy album wydany dla nowej firmy nosił tytuł "Red Light". Na płycie pojawiło się znacznie więcej melancholijnych i soulowych utworów. Utworem promującym tą płytę był utwór "Watch This", który był często prezentowany przez studenckie rozgłośnie radiowe. Pojawił się również na składance "Give Em The Boot", która rozeszła się w ponad 200 000 nakładzie. Rok 1998 przyniósł kolejny album The Slackers "The Question". Na krążku znalazło się 19 utworów, których tematyka obracała się wokół utraconej miłości, zmarłych bohaterów i alkoholu. Płyta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Do piosenki "Have The Time"powstał videoclip , który był później prezentowany w MTV w programie "Indie Nation". Od czasu wydania Red Light The Slackers zagrał 9 tras koncertowych w U.S.A. i 6 po Europie. Występowali na scenie Warped Tour w 1998 r. pojawili się również jako atrakcja na takich festiwalach jak: the Lowlands Festival (1999) Pukkelpop (1999), CMJ (2000), Montreal Jazz Festival (2000), the Bourges Festival (2001), the Dour Festival (2002).Zagrali również mnóstwo małych klubowych koncertów od Los Angeles do Amsterdamu.
W 2000 roku ukazał się koncertowy album The Slackers "Live At Ernesto's" będący niejako hołdem złożonym fanom zespołu na całym świecie. Kolejną płytą w dorobku The Slackers był album "Wasted Days" nagrany w 2001 roku. Płyta jest niezwykle zróżnicowana stylistycznie i prezentuje The Slackers jako jedną z najważniejszych amerykańskich formacji ska. Pochodzący z tej płyty utwór "Dave's Friend" w wersji MP3 został ściągnięty ponad 6000 razy w przeciągu dwóch miesięcy od daty wydania płyty. Na krążku znalazł się cover Bon Jovi "Wanted Dead or Alive". Utwory The Slackers co raz częściej gościły w komercyjnych stacjach radiowych. W rankingach sprzedaży przedstawionych przez Amazon w 2001 roku album "WastedDays" pojawił się na 6 pozycji listy niezależnych wydawnictw.
W 2002 roku The Slackers wyruszyli na trasę "Drunken Lullabyes" liczącą ponad 50 koncertów razem z grającym irlandzki folk pub rock Flogging Molly. Następnie zagrali jeszcze 90 koncertów w tym wysprzedane występy w Los Angeles, Nowym Jorku, Chicago, Amsterdamie i Madrycie. W tym czasie The Slackers rozpoczęli współpracę z różnymi artystami w celu popularyzacji całej generacji zespołów odwołujących się do kultury reggae i ska. Efektem tej współpracy był album "Slackers & Friends" z 2002. W powstaniu tej płyty udział wzięli Glen Adams (The Upsetters), Cornell Campbell (the Uniques), Congo Ashanti Roy (the Congos), Doreen Schaeffer (the Skatalites), Ari-up (the Slits), Ranking Joe, Chris Murray, DJ Cris the Reducer oraz Larry McDonald.
Ten album natychmiast przyciągnął uwagę fanów reggae na całym świecie. Jeden z utworów "Matey Exterminator," pojawił się w nowym BBC show "Make my day" prowadzonym przez Guy Ritchie'go.

Zespoł odwiedzi Kraków promując swój ostatni album "The Great Rocksteady Swindle"

http://www.myspace.com/theslackers

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2010
pixel