THE SLACKERS + THE BARTENDERS + BOOYAKA SOUND SYSTEM

2007-06-25
THE SLACKERS + THE BARTENDERS + BOOYAKA SOUND SYSTEM

3 lipca 2007 w warszawskim Centralnym Domu Qultury o godzinie 20.oo, na jedynym koncercie w Polsce wystapi jedna z najciekawszych amerykańskich formacji ska THE SLACKERS.
Obok gwiazdy wieczoru na scenie pojawią sie także dwie krajowe formacje: THE BARTENDERS (PL) i BOOYAKA SOUND SYSTEM (PL).
Bilety do nabycia w cenie: 30 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu)....

---------------------------------------------------------

THE SLACKERS
Victor Ruggiero – wokal, klawisze
David Hillyard - saksofon
Marcus Geard - bass
Luis Zuluaga – perkusja
Marq Lyn - wokal
Glen Pine -puzon
T.J. Scanlon - gitara
Jeremy Mushlin –trąbka

The Slackers to siedmioosobowa grupa z Nowego Jorku. Początki istnienia zespołu sięgają 1991 kiedy to muzycy zaczęli eksperymentować z różnymi stylami począwszy od ska, reggae, soul, swing a kończąc na garażowym rocku i jazzie. Duży wpływ na ich muzykę miały dokonania takich artystów jak: The Skatalites, The Beatles, Bob Marley, Lee Perry, Bob Dylan i Curtis Mayfield.

Pierwszym pełnowymiarowym wydawnictwem The Slackers był album „Better Late Than Never” (1996) na którym można odnaleźć sporo surowych jamajskich brzmień przetransponowanych na nowojorski grunt. W 1990 roku The New Times określił muzykę The Slackers jako „Brzmienie Nowego Jorku”.

W 1997 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Hellcat Records należącą do Tima Armstronga z Rancid.  Pierwszy album wydany dla nowej firmy nosił tytuł „Red Light”. Na płycie pojawiło się znacznie więcej melancholijnych i soulowych utworów. Utworem promującym tą płytę był utwór „Watch This”, który był często prezentowany przez studenckie rozgłośnie radiowe. Pojawił się również na składance „Give Em The Boot”, która rozeszła się w ponad 200 000 nakładzie.

Rok 1998 przyniósł kolejny album The Slackers „The Question”. Na krążku znalazło się 19 utworów, których tematyka obracała się wokół utraconej miłości, zmarłych bohaterów i alkoholu. Płyta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Do piosenki „Have The Time” powstał videoclip, który był później prezentowany w MTV w programie „Indie Nation”.

Od czasu wydania Red Light The Slackers zagrał 9 tras koncertowych w U.S.A. i 6 po Europie. Występowali na scenie Warped Tour w 1998 r. pojawili się również jako atrakcja na takich festiwalach jak:  the Lowlands Festival (1999) Pukkelpop (1999), CMJ (2000), Montreal Jazz Festival (2000), the Bourges Festival (2001), the Dour Festival (2002).
Zagrali również mnóstwo małych klubowych koncertów od Los Angeles do Amsterdamu. W 2000 roku ukazał się koncertowy album The Slackers „Live At Ernesto’s” będący niejako hołdem złożonym fanom zespołu na całym świecie.

Kolejną płytą w dorobku The Slackers był album „Wasted Days” nagrany w 2001 roku. Płyta jest niezwykle zróżnicowana stylistycznie i prezentuje The Slackers jako jedną z najważniejszych amerykańskich formacji ska. Pochodzący z tej płyty utwór „Dave’s Friend” w wersji MP3 został ściągnięty ponad 6000 razy w przeciągu dwóch miesięcy od daty wydania płyty.  Na krążku znalazł się cover Bon Jovi „Wanted Dead or Alive”. Utwory The Slackers co raz częściej gościły w komercyjnych stacjach radiowych. W rankingach sprzedaży przedstawionych przez Amazon w 2001 roku album „Wasted Days” pojawił się na 6 pozycji listy niezależnych wydawnictw.

W 2002 roku The Slackers wyruszyli na trasę „Drunken Lullabyes” liczącą ponad 50 koncertów razem z grającym irlandzki folk pub rock  Flogging Molly. Następnie zagrali jeszcze 90 koncertów w tym wysprzedane występy w Los Angeles, Nowym Jorku, Chicago, Amsterdamie i Madrycie. W tym czasie The Slackers rozpoczęli współpracę z różnymi artystami w celu popularyzacji całej generacji zespołów odwołujących się do kultury reggae i ska.  Efektem tej współpracy był album „Slackers & Friends” z 2002. W powstaniu tej płyty udział wzięli Glen Adams (The Upsetters), Cornell Campbell (the Uniques), Congo Ashanti Roy (the Congos), Doreen Schaeffer (the Skatalites), Ari-up (the Slits), Ranking Joe, Chris Murray, DJ Cris the Reducer oraz  Larry McDonald.

Ten album natychmiast przyciągnął uwagę fanów reggae na całym świecie. Jeden z utworów "Matey Exterminator, pojawił się w nowym BBC show „Make my day” prowadzonym przez Guy Ritchie’go.

Ostatnim wydawnictwem w dorobku The Slackers jest ich siódmy album „Close My Eyes” wydany we wrześniu 2003 roku przez Hellcat Records. The Slackers nadal koncertują i docierają ze swym przekazem do najdalszych zakątków świata.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2007
pixel