THE PEACOCKS + MAD MARGE & THE STONECUTTERS

2007-11-20
THE PEACOCKS + MAD MARGE & THE STONECUTTERS

Zapraszamy do Grodu Kopernika na wieczór z punk rockiem, rockabilly i psychobilly w wykonaniu dwóch rewelacyjnych kapel z zagranicy:

THE PEACOCKS
To jedna z najdlłużej działających europejskich kapel grających w stylu punk/rockabilly. Powstali w roku 1990 w Szwajcarii. Od tego czasu zdążyli wydać 5 dużych albumów i zagrać kilkaset koncertów w całej Europie, Japonii, Kanadzie i USA. Ich występ w Polsce to część trasy koncertowej promującej ich najnowsze dzieło, plytę zatytułowaną „Touch and Go”, nagraną w studiu Sonic Iguana w Lafayette w stanie Indiana w USA. „Pawie” to znakomity show, świetny wygląd, doskonałe rzemiosło, ale przede wszystkim żywioł i punk rockowe szaleństwo.
www.thepeacocks.ch

MAD MARGE & THE STONECUTTERS
Zespół powstał w 2004 r. w pustynnych okolicach Południowej Kalifornii. Ich nazwa pochodzi od jednego z odcinków kultowego serialu „The Simpsons”. Założyli sobie , że będą grać muzykę bez względu na zasady, mody i sceniczne podziały, głośny i szybki rock’n’roll napędzany przez drapieżny damski wokal, z mrocznymi ale ironicznymi tekstami. To właśnie dzięki takiemu podejściu szybko zdobyli sobie wierną publiczność najpierw w swojej części USA, a następnie, po wydaniu w 2006 r. debiutanckiej i płyty i koncertach w ramach Vans Warped Tour, w całym kraju. Dotarli również do Europy i Japonii. W roku 2007 nagrali i wydali drugi album, „Liberated!”, który przynosi udoskonalenie ich brzmienia i kilkanaście idealnych do zabawy kawałków.  www.myspace.com/thestonecutters


„PSYCHO NIGHT”

WTOREK, 27 LISTOPADA 2007

Klub NRD, ul. Browarna 6, TORUŃ

zagrają:

THE PEACOCKS (Szwajcaria)
MAD MARGE & THE STONECUTTERS (USA)

Start 20.13
Wejście 13 pln

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2007
pixel