THE OLDIANS - Premiera nowego albumu 6 czerwca... Zamów juz teraz!

2013-05-24
THE OLDIANS - Premiera nowego albumu 6 czerwca... Zamów juz teraz!

Miło nam donieść, że już 6 czerwca będzie miała światową premierę najnowsza płyta katalońskiej formacji ska-jazz’owej THE OLDIANS. Album zatytułowany „Downtown Rock” wydany zostanie w wyniku współpracy Jimmy Jazz Records z hiszpańską wytwórnią Liquidator Music, przy czym Jimmy Jazz Records jest jedynym i wyłącznym wydawcą krążka w wersji CD, a nasi hiszpańscy partnerzy wzięli na siebie przyjemnośc wydania płyty w wersji winylowej.Obie wersje dostępne będą już wkrótce, ale już od dziś można zamawiać płytę w naszym sklepie. Zamówienia wysyłane będą w dniu premiery.
 
Niezorientowanym poniżej przybliżamy sylwetkę THE OLDIANS… których kolejne płyty pojawiają się tak regularnie, że można regulować zegarki. W roku 2013 pora na spotkanie pod nazwą „Downtown Rock”.
Kataloński zespół, który już udowodnił, że znakomicie łączy jazz i muzykę jamajską, wraca z nową płytą. I znów jego muzyczny kompas wyznacza kierunek na Jamajkę i lokuje studio KinkyLab na mapie rocksteady, ska i reggae.

Pod kierunkiem Javier'a Garcia (znanego również jako JJ The Oldian, gitarzysty prowadzącego i producenta) od kilku lat Oldians są w stanie wydawać jeden album rocznie. I to, dodajmy, płyta po płycie, każda na swój sposób wyjątkowa!
Po pierwszym wydawnictwie o tytule „Old Secrets”, kolejny był album „Arts of Seduction” (pełen jazzowych standardów okraszonych jamajskimi smakami), następny LP to „Wandering Souls”, na którym nie zabrakło soulowych odniesień. Obecnie, na czwartym wydawnictwie, siedmioosobowy zespół z Katalonii, wraca z dawką nowych perełek, z wyraźnymi jamajskimi wpływami.
„Downtown Rock” jest następnym krokiem w karierze tego wyjątkowego bandu i dowodem na to, że nie wymyślając niczego nowego, grupa wypracowała smakowity sposób na odtwarzania jamajskich brzmień, silnie osadzonych w jazzowej tradycji.
Na „Downtown Rock” znalazło się 12 nowych piosenek, w pełni własnych, oryginalnych kompozycji i jest to najbardziej jamajskie wydawnictwo, jakie do tej pory The Oldians popełnili. Ostateczna lista utworów, pełna jest kawałków, które spokojnie wywróciłyby do góry nogami, każdy elegancki klub z lat 60-tych czy 70-tych. Wśród zestawu utworów można też jednak znaleźć momenty pełne głębi, utworów idealnych na rozstanie, nawet najbardziej rozrywające serce.The Oldians znów pokazują swoją umiejętność grania w średnim tempie, z rozpalającym ciepłem: magnetycznego basu, mocnego staccato i cudownych harmonii wokalnych.
Słuchanie tych eleganckich utworów ska, powoduje, że ludzkie dusze odpływają w krainę wyjątkowości. Po raz pierwszy The Oldians sięgają też po niezwykłe dla siebie wzorce, takie jak rytmy nyahbingui czy echa filmowych ścieżek dźwiękowych.
Wszystko to, znów błyszczy dzięki znawstwu JJ The Oldian'a i wszystkich muzyków, którzy wiedzą jak radzić sobie z improwizacjami i interpretacjami, po ty by stworzyć piosenkę. Dodając do tego znakomity głos Leire Etxarri, w ponad połowie kompozycji, otrzymuje się coś naprawdę magicznego!Na nowym albumie „Downtown Rock” pojawiają się gościnnie gwiazdy, takie jak Larry MacDonald, emerytowany jamajski muzyk, grający na instrumentach perkusyjnych (jest obecny na całej płycie), czy holenderski saksofonista Tommy Tornado, bądź też włoski puzonista Mr T-Bone. Wśród gości specjalnych są też, stale współpracujący z zespołem: Alejo Peloche na puzonie, Victor Laguna na instrumentach perkusyjnych i Daniel Lampérez na organach Hammonda.
The Oldians na „Downtown Rock” nadal są wierni swoim zasadom. Pozostaje tylko im pogratulować i celebrować te rytmy, słodkiej muzyki duszy.

Zamów płytę ---> CD/LP THE OLDIANS – Downtown Rock

Pokaż więcej wpisów z Maj 2013
pixel