THE CORPSE „Fight Against Rules” - legendarny materiał prekursorów sceny hardcore w Polsce wreszcie na winylu!!!

2013-01-13
THE CORPSE „Fight Against Rules” - legendarny materiał prekursorów sceny hardcore w Polsce wreszcie na winylu!!!

Zespoł The Corpse zaistniał na polskiej scenie muzycznej w połowie lat 80-tych. I od razu była to nowa jakość, zwłaszcza dla sceny punkowej. Ich brzmienie łączące hardcore z thrash’em, metalem i punk rockiem było dla wielu totalnym zaskoczeniem i czymś wyjątkowym jak na tamte czasy. Ich muzyka była na tyle unikalna, by zainteresować wielu ludzi nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Zbierali dobre recenzje np. w bardzo prestiżowym amerykańskim zinie Maximum Rocknroll.
Pierwszy okres działalności kapeli to lata 1985 –1989. Następnie do roku 1995 The Corpse jeszcze kilka razy wznawiali działalność. W ciagu tych około 10 lat zarejestrowali kilka demówek, w tym materiał „Fight Against Rules”.
Od kilku lat panowie z The Corpse znów koncertują. W połowie grudnia odbył się np. koncert promocyjny winyla „Fight Against Rules” w Bielsku Podlaskim.


Materiał ten ukazał się na CD mniej więcej trzy lata temu, teraz wydany został na czerwonym i żółtym winylu i okraszony kilkoma gadżetami kolekcjonerskimi. Płyta "Fight Against Rules" zawiera 11 utworów z najlepszego okresu w działalności zespołu, z drugiego demo kapeli, z sierpnia 1988 roku. Do wspomnianej zawartości dodany został utwór "Walcz", zarejestrowany rok później w studio Izabelin. Gratka dla kolekcjonerów to 16-stronicowy booklet z biografią, wywiadem, tekstami oraz mnóstwem archiwalnych zdjęć The Corpse. Płyta to wspólne dzieło trzech wytwórni: Refuse Records, Scream Records oraz Warsaw Pact Records

Krążek już do nabycia w naszym sklepie.

Zamów ---> LP THE CORPSE

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2013
pixel