Ska Cubano - Ska z Kuby.

2005-07-31
Ska Cubano - Ska z Kuby.

"Najstarsi muzycy w Santiago mówili mi, ze przed kubańską rewolucją w 1959 roku istniało masę kontaktów między Santiago i resztą Karaibów. Na przykład Calypso było bardzo popularne na Kubie w latach czterdziestych i wczesnych pięćdziesiątych i wielu kubańskich muzyków realizowało nagrania w tym stylu. Po rewolucji Kuba miała inne priorytety... W wyniku tego poziom działań muzycznych w tym kierunku zmniejszył sie radykalnie, a rozwój muzyka kubańska rozwijała sie bardziej poza Kubą." - tak o korzeniach muzyki zespołu SKA CUBANO mówi Peter Scott, twórca i główny promotor tej specyficznej grupy łaczącej w swoim repertuarze ska, calypso, jazz, salse i inne wpływy muzyki utożsamianej z Karaibami.
Grupę poza muzykami kubańskimi tworzą instrumentaliści mieszkający na stałe poza Wyspą, ale pochodzący z niej lub zafascynowani jej folklorem jak choćby związany z brytyjską grupą Top Cats Nathan Lerner (Natty Bo).
SKA CUBANO zarejestrowali swój pierwszy album sposobem "na setke" w luitym 2002 roku na taśmach analogowych w Egren Siboney Studio w Santiago po czym materiał przewieziony został do Londynu gdzie w Wolf Studios w Brixton, zmiksowany został we wspólpracy z producentem ska i reggae, Spiderem Johnsonem Etienne.
Ostatnio grupa doczekała sie kolejnego albumu, a o SKA CUBANO mówi sie coraz głosniej. Nowa płyta nosi tytuł "Ay Caramba" i pojawiła się na rynku na początku lipca.
 
Wiecej na stronie zespołu ---> www.skacubano.com

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2005
pixel