SKATALITES w Polsce - Uczta dla fanów SKA!!!

2005-11-07
SKATALITES w Polsce - Uczta dla fanów SKA!!!

Można powiedzieć, że będzie to największe wydarzenie związane z muzyką ska w tym kraju. Bardziej znaczącego wykonawcy związanego z tym stylem PO PROSTU NIE MA! Będzie to jedyny polski koncert. Juz wkrótce legendarni THE SKATALITES zawitaja nad Wisłe i zagrają w Warszawie!!!

19.11.2005, godz. 21.00
Klub CDQ, ul. Burakowska 12, Warszawa

Grupa THE SKATALITES została założona w maju 1964 roku, ale jej egzystencja trwała zaledwie 15 miesięcy. Jednak mimo tak krótkiego czasu istnienia byla niezwykle wpływowa i dosłownie zmieniła oblicze jamajskiej muzyki.
The Skatalites wymieszali ze sobą jazz, calypso, mento oraz oczywiście R'n'B i stworzyli zupełnie nowy styl. Nazwali go SKA. Zdominowali jamajską scenę muzyczną i wystąpili prawie z każdym liczącym się wówczas wokalistą.
Paru tricków nauczyli młodego Boba Marleya i grali jako stały zespół słynnego "Studio One" Coxsone Dodd'a,gdzie przecierali swoje pierwsze ścieżki wszyscy ojcowie założyciele reggae.
Po tym jak The Skatalites oficjalnie rozpadli się w 1965 roku, każdy z nich poszedł w swoją stronę i kontynuował indywidualne projekty muzyczne. Oficjalna reaktywacja miała miejsce na festiwalu Sunsplash w Montego Bay na Jamajce prawie 20 lat później, w 1983 roku.
Od tamtej pory The Skatalites znów pracują ciężko jak zawsze. Jak do tej pory na ich koncie jest około 30 albumów. W 1992 roku zagrali swą pierwszą europejską trasę koncertową. Świętując 30-lecie istnienia wydaniem płyty "Hi Bop Ska", zagrali 75 koncertów w Ameryce Północnej, Europie oraz Japonii.
W 1995 i 1996 roku The Skatalites nominowano do nagrody Grammy w kategorii "najlepszy album reggae". Amerykańskie Narodowe Stowarzyszenie Niezależnej Dystrybucji Płyt wybrało album "Hi Bop Ska" jako najlepszy krążek reggae roku 1995.
Zespół wybrał się w swoją historyczną podróż do Afryki by być headlinerem festiwalu Kapareunion. Tam zyskali nowe określenie: "the dream team of ska".
W grudniu 2001 nagrali swój ostatni studyjny album "From Paris with Love", który ukazał się na rynku 15 kwietnia 2002 roku. W tym samym czasie (luty 2002) objechali świat, co zajęło im w sumie 9 miesięcy i zawiodło do takich miejsc jak USA, Ameryka Środkowa, Europa, Rosja i Japonia. Ubiegłego lata The Skatalites obchodzili już 40-lecie istnienia. Znów z tej okazji zagrali potężną światową trasę koncertową, powodując szalone skankowanie swoich fanów.

Skład THE SKATALITES:
Kevin Batchelor - trąbka
Karl Altamont Bryan - saksofon tenorowy
Valentine Lloyd Douglas - bass
Vincent Gordon - puzon
Lloyd Knibb - perkusja
Devon James - gitara
Monica Johnson - wokal
Lester Sterling - Saksofon altowy
Ken Stewart - klawisze

"Prawda o ska jest następująca: potrzebujesz basu i zestawu perkusyjnego, Lloyda i mnie - to właśnie ska!" (Lloyd Brevett).

oficjalna strona zespołu ---> THE SKATALITES

-----------------------------------------
Bilety do nabycia tylko i wyłącznie w sieci sprzedaży Ticketpro (również z wysyłką pod wskazany adres):

cena: 80 PLN do 16.10.2005
cena: 90 PLN po 16.10.2005

suport: Booyaka Sound System (soundcrazy.pl)
liczba miejsc ograniczona - 400 biletów!!!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2005
pixel