SKA PUNK FEST

2007-04-24
SKA PUNK FEST

Agencja Koncertowa „OFF – ACTION” zaprasza 20 maja 2007 na SKA PUNK FEST. We wrocławkim klubie MADNESS (ul. Hubska 6) o godzinie 18.30 zagrają: DALLAX, SKAMPARARAS, AQQ i DR. BLACKLOVE.

DALLAX (Tokio, Japonia)
Zespół DALLAX został założony w 1998 roku w Tokio z inicjatywy sześciu szalonych młodych ludzi. Wszystkich muzyków połączyła wspólna pasja do muzyki ska. Trzeba przyznać, że w oryginalny sposób muzycy zespołu stworzyli ciekawą mieszankę muzyki ska w połączeniu z hard-corem. Do tej pory DALLAX wydal już 6 płyt i obecnie jest najbardziej rozpoznawalnym japońskim zespołem w Europie. Latem 2006 roku grupa zagrała swoją pierwszą trasę koncertową po Europie w trakcie, której promowała swój album „TOKYO RUDE VIBRATION".

W kwietniu 2007 roku za sprawą legendarnej niemieckiej wytwórni „PORK PIE” została wydana pierwsza płyta kierowana do słuchaczy w Europie. Najnowszy krążek nosi nazwę "CORE-COLOR" i jest składanką i zawiera piosenki z ostatniej płyty oraz starsze przeboje zespołu.
Europejska trasa zespołu będzie trwała około 3 tygodni. Rozpocznie się koncertem 17 maja na festiwalu w Bamberg (Niemcy). Zespół odwiedzi miedzy innymi Niemcy, Holandie, Szwajcarie, Hiszpanie oraz po raz pierwszy Polskę.

Więcej informacji o zespole:
www.myspace.com/dallaxska www.porkpieska.com/en/press_kits

AQQ (Płock)
Zespół powstał na przełomie roku 2004/2005 w Płocku. AQQ tworzą muzycy współpracujący wcześniej z takimi zespołami jak: Farben Lehre i Podwórkowi Chuligani, Strajk.
W swojej krótkiej historii AQQ można było zobaczyć na żywo w takich miastach jak: Bielsko Biała, Wrocław, Poznań, Toruń, Częstochowa, Płock, Płońsk, Sierpc, Września czy Wieluń.

Dorobek fonograficzny zespołu to następujące pozycje:
- „Niezależnie Zależni” – singel (demo) zawierający 4 piosenki. Został wydany własnymi siłami zespołu we wrześniu 2005r.
- „Mp3 Compilation vol.3” – dwupłytowa składanka, zawierająca najciekawsze zespoły polskiej sceny niezależnej. Płyta wydana przez band.pl w 2006 roku.
- Utwór pt. „Kieszenie” znalazł się na składance 25 numeru pisma „Garaż”
- „Nic Nie Muszę” – debiutancki album AQQ. Premiera płyty miała miejsce 13 listopada. Wydana została przez niezależną wytwórnie ze Szczecina - Jimmy Jazz Reckords. Krążek zawiera 13 energetycznych piosenek z pogranicza muzyki punk – rock & rolla z domieszką elementów muzyki reggae i ska. Patronat medialny nad płytą AQQ objęło wiele serwisów internetowych oraz telewizja muzyczna 4fun.tv, w której emitowany jest teledysk do utworu „Kieszenie”. Słuchacze poznańskiego radia „Afera” wybrali debiutancki krążek płockiej formacji płytą miesiąca stycznia 2007r, a internauci rumor.pl uznali AQQ jako jeden z najlepszych debiutów zeszłego roku.
Obecnie zespół przygotowuje materiał na swoją drugą płytę pod roboczym tytułem „Dobrze się bawię”. Na drugim krążku znajdzie się zdecydowanie więcej elementów muzyki ska. Kilka nowych piosenek można będzie usłyszeć już podczas koncertu.

Skład zespołu:
Witek Stoparek – wokal, Robert Chabowski – gitara, wokal
Artur Kania – gitara basowa, chórki, Darek Szadkowski – trąbka, chórki
Adam Przemyłski – perkusja

Więcej informacji o zespole: www.aqq.prv.pl

SKAMPARARAS (Jastrzębie Zdrój)
Zespół powstał w marcu 1997 r. w Jastrzębiu. Próby zaczęły się w klubie "Metronom", który mieści się przy Jastrzębskim M.O.K-u. Pierwszy koncert Skampararas zagrali w miejscowym klubie „Spider”. W 1998 roku zespół nagrał swoją kasetę demo oraz zagrał pierwszy duży koncert w Krakowie na legendarnej już „Punkowej Orkiestrze Świątecznej Pomocy”. Rok później kapela rejestruje kilka piosenek w czeskim studiu „FORS”, które zostają wydane na składance undergroundowego pisma „Garaż”. We wrześniu rozpoczyna nagranie swojego pierwszego albumu w szczecińskim studiu „Kakadu”. Debiutancki album pt. „Jedność i zwycięstwo” zostaje wydany w 2000 r. przez nieistniejącą już firmę „Rock’n’Roller” (pozniej wznowiony przez jej kontynuacje - Jimmy Jazz Records). Rozpoczyna się seria koncertów promująca pierwszą płytę zespołu. Skampararas odwiedzają miedzy innymi takie miasta jak: Warszawa, Wrocław, Szczecin, Toruń, Rzeszów, czy Kraków. Niemcy. W czerwcu 2002 roku zespół kończy pracę nad swoim drugim krążkiem w studiu M/R w Świerklanach k/Jastrzębia Zdroju, którą wydaje rok później na terenie Polski (Jimmy Jazz Records) i Czech. W następnych dwóch latach zespół koncertuje nie tylko po Polsce – najdalej dociera do Moskwy.

Obecny skład:
Piotr Metlak - bas
Tomek Wrzeszcz - sax
Manuela Zarzecka - vocal
Marek Buchali (Gibon) - vocal
Marek Zarzecki - perkusja
Wacław Mitko - puzon
Jarek Mrozek - trąbka
Sławomir Kucharski - gitara
Piotr Zysko – gitara

Więcej informacji o zespole: www.skampararas.pl

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2007
pixel