SEX BOMBA, FARBEN LEHRE i DEFEKT MUZGÓ na nowych wydawnictwach...

2006-09-12
SEX BOMBA, FARBEN LEHRE i DEFEKT MUZGÓ na nowych wydawnictwach...

Jest już w sprzedaży płyta Sexbomby  z cyklu ”LEKCJA HISTORII”. To  reedycja pierwszego wydawnictwa w historii SEXBOMBY - kasety „Kiedy Wreszzcie Wybuchnie Sexbomba!?!”. Wydana w 1989 r własnym sumptem przez zespół kaseta była rozprowadzana wysyłkowo, oraz na koncertach. Jej oficjalny nakład osiągnął wtedy 1000 sztuk. Ile było odgrywanych kopii – tego nie policzy nikt. Okładka oryginału była odbitką xero. Do każdej kasety dołączona była kserowana książeczka. Kaseta zawierała m. in. „Wodę”, „Kochajmy Się”, „Alarm”, „Gdzie Są chłopcy z tamtych lat”, „Samochody” itd.

CD SEX BOMBA "Kiedy wreszcie wybuchnie Sex Bomba"
Utwory zarejestrowano 13.03 1989 w studiu ARP w Szczecinie. Realizował - Artur Bursakowski. Do nagrań użyto perkusji wykradzionej na jedną noc ze szczecińskiego Domu Kultury przy wsparciu Piotrka Banacha.
Oczywiście reedycja ma formę płyty CD.
Oprócz starannie zremasterowanych znanych piosenek na digipacku znajdziecie nie lada bonusy: 7 kawałków - w tym 5 wcześniej nie publikowanych utworów, oraz 2 znane tylko ze składanek, m.in. SEXBOMBOWA wersja „Na Bliskim Wschodzie” z repertuaru zespołu BRAK.
Rozkładana okładka i pokaźna książeczka zawiera ciekawe zdjęcia z początków SEXBOMBY /w tym absolutnie pierwsze foto zespołu !!!/, wycinki prasowe z epoki i wspominki o powstawaniu nagrań i tamtych czasach. Płyta jest wydana bardzo starannie. Życzeniem zespołu i wydawcy jest, aby ta płyta była ciekawym uzupełnieniem nieznanej historii polskiej muzyki niezależnej lat 80- tych. Mastering wykonał Robert Szymański w studio „Bunkier” w Legionowie w 2006 r. Więcej informacji znajdziecie na stronie ---> SEX BOMBA
Album juz dostepny w naszym ---> SKLEPIE

Poza płyta Sex Bomby pojawiły sie w ostatnim czasie także dwa inne krążki:

2CD FARBEN LEHRE "Farben Lehre"
Najnowsze „dzieło” czyli dwupłytowy album, zatytułowany po prostu „Farben Lehre” to muzyczne podsumowanie dwudziestoletniej działalności kapeli. Na pierwszym CD („Farbeny”) umieszczono 20 kawałków, stanowiących interesujący mix utworów z dotychczasowych wydawnictw. Pojawiły się na niej takie kompozycje jak „Egoiści”, „Handel”, „Nierealne ogniska”, „Nowe helikoptery”, czy „Terrorystan”. Ciekawostką jest nowa wersja „Krótkiej piosenki”, która pierwotnie ukazała się na debiutanckim krążku... Druga płyta („Kowery”) to wyraz szacunku muzyków wobec kilku zespołów tworzących historię muzyki rockowej. Znajdziemy tutaj m.in. songi Sex Pistols, Clash, Ramones, Eddie Cochran’a, Nirvany oraz – z polskiego podwórka – Dezertera, Kolaborantów, Strajku i Kryzysu.
Album juz dostepny w naszym ---> SKLEPIE

DEFEKT MUZGÓ "N.U.D.A."
Płyta NUDA jest trzecią pozycją w dyskografii formacji Defekt Muzgó ale jednocześnie pierwszą studyjną płytą tego Wałbrzyskiego zespołu. Zespół kilkakrotnie zaliczał festiwal Jarociński i zagrał tysiące koncertów w całej Polsce, stał się przez te wszystkie lata prawdziwą legendą Polskiego Punk Rocka. Historia zespołu zaczęła się bardzo niewinnie, jeszcze w szkole średniej, czterech młodzieńców zafascynowała muzyka która dla mas i otoczenia była odzwierciedleniem wszystkiego co brudne i złe, a tak naprawdę, było to coś! Anarchistyczny bunt w czystej postaci, skierowany przeciw uświęconym normom społecznym. Postawa ekspansywna, burzycielski gest, akt agresji wobec poznawczych i estetycznych nawyków odbiorców – to byla muzyka punkowa w pierwotnej swojej formie! Cudowne było to łamanie konwencji i szablonów... Punk wyrywał z bezwładu, w który wprowadzały powszechnie przyjęte stereotypy, był protestem wobec współczesnej cywilizacji, niekończącym się wojnom i rzeczywistości społeczno-polityczno-moralnej. Podstawą formacji zawsze były dwie postacie przewijające się przez zespół od niemal samego początku istnienia grupy, Heban – bębniarz i współzałożyciel najpierw formacji BUNT po roku przekształconej w Defekt Muzgó i Siwy - charyzmatyczny gitarzysta i wokalista którego dojście do zespołu w jego pierwszej fazie rozwoju pomogło w wielu sprawach, a z czasem Siwy stał się motorem i leaderem tej zasłużonej Wałbrzyskiej formacji.
Album juz dostepny w naszym ---> SKLEPIE

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2006
pixel