"Retropunk" - Premiera albumu LD50...

2007-03-01
"Retropunk" - Premiera albumu LD50...

Na początku lutego punkowa formacja LD50 z Warszawy, której korzenie sięgaja początków lat 80-tych podpisała kontrakt płytowy z wydawnictwem Rockers Publishing na wydanie materiału pt. "Retropunk". Znane są nam heroiczne przypadki oczekiwania na oficjalny debiut płytowy kilka - czy nawet kilkanaście - lat jednak LD50 zdają sie być pod tym wględem w światowej czołówce, co z drugiej strony doskonale wróży płycie, której tak długi czas "przygotowania" może wyjśc tylko na dobre.
Potwierdzamy to niniejszym bo zawartośc krążka jest nam znana, a zainteresowanych materiałem odsyłamy do nowego numeru Garażu, który pojawi się w salonach prasowych i naszym sklepie jeszcze przed premierą płyty. Garażowy Promo CD zawiera jeden utwór LD50, który powinien wyostrzyć apetyt wszytskich zwolenników krajowego punk rocka....

Ponadto w kanale OTWARTY GARAŻ internetowego radia ULICZNIK.net prezentowanych jest 5 utworów grupy... Zapraszamy do słuchania.

Warszawska załoga swoje pierwsze koncerty grała w okolicach stanu wojennego. Mniej więcej w 85 umilkła by po 20 latach powrócić na scenę za sprawą przypadkowego spotkania. Żaden z członków LD 50 nie miał w tym czasie nic wspólnego z graniem stąd materiał przygotowany na płytę RETROPUNK to muzyka niemal żywcem przeniesiona z lat 80ch - oryginalna o unikalnym jak na dzisiejsze czasy wyrazistym charakterze i brzmieniu. RETROPUNK to płyta urozmaicona, przede wszystkim punkowa ale zawierające też elementy reggae, ska i nowej fali. Siedemnaście melodyjnych, prostych i bezpretensjonalnych utworów o dobrych tekstach, zagranych mocno i w rozsądnym tempie. Obecnie w oczekiwaniu na edycję pierwszej płyty LD50 możliwie często koncertuje. Zespół aranżuje i opracowuje utwory wspólnie. Autorem większości pomysłów muzycznych i tekstów jest frontmen kapeli (gitara + wokal) wspierają go Darek Kłosiński i Piotr Jaworski (bas; perkusja) oraz Dorota Leonowicz (altówka i drugi wokal)

Więcej o Zespole: ---> LD50  

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2007
pixel