"Retro Punk" - Krążek LD 50 już dostępny!!!

2007-04-04
"Retro Punk" - Krążek LD 50 już dostępny!!!

W naszym sklepie dostepny jest juz nowy album LD 50 pt. "Retro Punk", którego premierę mialismy przyjemnośc zapowiadać kilka tygodni temu. Wydawcą płyty jest firma Lou & Rocked Boys, a krązek z pewnością ucieszy wszytskich punkowych dinozaurów bowiem kapela ma za soba wieloletnia przeszłość co w czytelny sposób przekłada sie na brzmienie albumu.

Dwóch Piotrów, Myrcha i Jaworski w 79 roku wpadło na pomysł zmontowania formacji która miałaby zaspokoić ich żądze przekazu która w tamtych latach była czymś najistotniejszym. Zespół został powołany do życia w roku ’80. Warszawska załoga swoje pierwsze koncerty grała w okolicach stanu wojennego. Mniej więcej w 85 roku umilkła by po 20 latach powrócić na scenę za sprawą przypadkowego spotkania. Żaden z członków LD 50 nie miał w tym czasie nic wspólnego z graniem stąd materiał przygotowany na płytę RETROPUNK to muzyka niemal żywcem przeniesiona z lat 80-ch - oryginalna o unikalnym jak na dzisiejsze czasy, wyrazistym charakterze i brzmieniu.  
RETROPUNK to płyta urozmaicona, przede wszystkim punk rockowa ale zawierające też elementy reggae, ska i nowej fali. Siedemnaście melodyjnych, prostych i bezpretensjonalnych utworów z dobrymi tekstami, zagranych mocno i w rozsądnym tempie. Klasyfikacja muzyki zespołu nie nastręcza trudności. LD50 gra punk rock'a w czystej, chciało by się powiedzieć archaicznej formie. To co znajdujemy w środku okazuję się zaskakująco świeże i strawne. Najlepsze na płycie "STOEN" czy "Obudźcie się!" brzmią wyraziście - szczerze i przekonująco. "Retropunk" jest kolejną pozycją uwiarygodniającą tezę że "old punk never die!"

---> TU KUPISZ album LD 50
---> TU ZNAJDZIESZ WIĘCEJ o LD 50

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2007
pixel