Radio Garaż - 23.06.2005 - Co nas czeka.

2005-06-22
Radio Garaż - 23.06.2005 - Co nas czeka.

Ciepło i coraz bardziej wakacyjnie... zatem w takim wakacyjnym stylu spotkamy się także w tym tygodniu. Choć miłość do gitarowych czadów nie pozwala na kompletną rezygnację z ostrego grania to wydaje się, że jednak miękka, jamajska pulsacje weźmie górę w naszych najbliższych prezentacjach.

Czadpłytą wieczoru będzie najnowszy (wydany w marcu br.) album ex-punkowca Billy Idol’a, który najwyraźniej przypomniał sobie o korzeniach bo jego krążek “Devil’s Playground” mocno nawiązuje to tego co znamy z jego wyczynów z okresu GENERATION X. Bardzo rock’n’rollowa płyta zapewne ucieszy wszystkich, którzy (jak my) jakiś czas temu postawili na nim krzyżyk.

Sięgniemy także do nagrań zapowiedzianych tydzień temu (ale nie zaprezentowanych - “mało casu kruca bomba”) nagrań amerykańskich grup punkowych związanych z mniej znanymi wytwórniami niezależnymi.. Totalny underground i ostry czad w ultra-melodyjnym stylu, który niczym nie ustępuje tuzom amerykańskiej sceny punk.

Okres wakacji to nie dla wszystkich czas totalnej laby, a firmy fonograficzne zbroją się, aby jesienią wypuścić kilka ciekawych pozycji płytowych. Podobnie jest z wytwórnią JIMMY JAZZ RECORDS, która przygotowuje na sierpień i wrzesień kilka wydawniczych perełek. Zanim jednak nowe płyty THE ANALOGS, KOMET, NOWEGO ŚWIATA, THE KOLT czy BANG BANG ujrzą światło dzienne fani dostaną do rąk drugą cześć składanki “Prowadź mnie ulico” przygotowywanej do wydania w lipcu. Przyjrzymy się zawartości tego krązka, gdzie poza kilkoma utworami znanymi już z wydanych niedawno albumów wiele nagrań to całkowite premiery, będzie zatem okazje je poznać.

Odbędziemy przedwakacyjną, korzenną podróż w czasie w lata 70-te. Zwiedzimy audialnie muzealne nagrania zespołów z obu stron Atlantyku, które miały wpływ na narodziny punk rocka. Wśród eksponatów The Ramones, The Clash, Nick Lowe, Buzzcocks , The Saints, The Damned, The Jam, The Adverts, The Heartbreakers, X Ray Spex, New York Dolls i Generation X. Jeśli znajdziemy troche czasu to zaliczymy też krótki kurs przedwakacyjny “Jak przetrwać trudne miesiące laby i nie uzależnić się od nadmiaru wolnego czasu i nie robienia prawie nic, czyli Dyzio marzyciel”. Zajęcia poprowadzą wasi ulubieni KO-wcy.

Jamajka, Jamajka, Jamajka.. czy może być inaczej? Decyzja co do wyboru wykonawców ciężka... wybór nieograniczony więc zapewne przytrafi się coś w stylu THE SKATALITES, JACKIE MITOO, OWEN’a GRAY’a... a może i jeszcze coś... Warto sprawdzić w czwartek o 19.00.

Audycja online www.radioabc.pl

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2005
pixel