Radio Garaż - 16.06.2005 - Co nas czeka.

2005-06-15
Radio Garaż - 16.06.2005 - Co nas czeka.

„W tak sprzyjających okolicznościach przyrody...” jak te, których dane jest nam doświadczać od kilku dni trudno myśli się o mobilizacji, zatem nasz nieustający w trudach duet (drenujące wasze wnętrza i organy słuchu rytmami które sam uznaje za warte grzechu) pozwolił sobie tym razem na odrobinę oldschoolowego spontanu i - przypominając sobie jak to drzewiej bywało - wkroczy do studia w czwartkowy wieczór z workiem płyt, które niejednokrotnie będzie miał okazję poznać dokładnie w tym samym momencie co każdy kto zdecyduje się zająć miejsce przy radioodbiorniku o godzinie 19.00. Tradycyjnie do 21.oo możliwe jest wszystko, a pewne tylko to, ze Dzidek i Tatinek będą kłapać ozorami przerywając chwile słowotoku na prezentację zasobów wspomnianego worka z muzyką.
*****
Tym razem czadpłytą będzie nowy album faworyzowanych przez nas Angoli z PAMA INTRERNATIONAL, którzy swój kolejny krążek wypuścili właśnie w amerykańskiej wytwórni Asian Man Records. Ska, Soul i Rocksteady rządzą na tej płycie niepodzielnie więc będzie okazja aby dostosować się do leniwego rytmu życia jaki wymuszają wspomniane na wstępie okoliczności... Zestaw bardziej czadowych nowości uzupełnią porcje nagrań z opublikowanych właśnie lub przygotowywanych do wydania płyt formacji DISCIPLINE, NO USE FOR A NAME, SOVIETTES i litewskiej BORY. Do tego dorzucimy prezentację ultra-melodyjnych i energetycznych nagrań punkowych formacji ze Stanów, współpracujących z niezależnymi wytwórniami In The Red Records, Trick Knee Production, Stardumb Records, Crypt i Bulge Records.
W trosce o to aby mniej odpornym słuchaczom nie przepaliły się obwody podczas kontemplacji bardziej energetycznych fragmentów audycji sięgniemy tez po spowalniacze, którymi będą dwie formacje związane z okresem Two Tone’owskiej rewolucji w muzyce Ska.
THE SELECTER jako klasyk nie wymaga rekomendacji – zdając sobie sprawę, że „Cruel Britannia” jest bodaj jedynym ich albumem, po który nigdy nie sięgnęliśmy na antenie, nadrobimy tą zaległość, zwłaszcza, że to jeden z najwartościowszych krążków w dorobku zespołu.
Bardzo blisko twórczości Selecter plasuje się to co oferuje obecna formacja jednego z ex-członków legendarnych THE SPECIALS. Roddy Radiation po okresie współpracy z Tearjerkers podbija serca fanów z grupa SKABILLY REBELS, pokazując jak można w doskonały sposób połączyć Ska i Rockabilly. Spróbujemy przekonać was, że ska i rockabilly mogą funkcjonować w doskonałej symbiozie.
Reszta jest milczeniem... przerywanym od czasu do czasu aksamitnym głosem waszych znienawidzonych ulubieńców... Czekajcie na nich w czwartek.

Audycji można słuchać za pośrednictwem internetu.. patrz www.radioabc.pl

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2005
pixel