ROTTERDAM JAZZ SKA FOUNDATION + BARTENDERS + BOOYAKA SOUND SYSTEM

2006-09-11
ROTTERDAM JAZZ SKA FOUNDATION + BARTENDERS + BOOYAKA SOUND SYSTEM

14 września 2006 o godzinie godz. 20.00 w warszawskim CDQ oidbędzie się koncert z udziałem Rotterdam Ska Jazz Foundation (Holandia), The Bartenders (Polska), Booyaka Sound System (Polska).
Bilety: 20 PLN z ulotką bądź po rezerwacji na www.cdq.pl / 25 PLN w dniu imprezy.

Rotterdam Ska Jazz Foundation nawiązuje do korzeniu muzyki jamajskiej z początku lat 60-tych. Rozbudowana sekcja dęta, klawisze, gitara, bas, powodują że ich muzyka to wybuchowa mieszanka ska jazzu, soulu, reggae, rocksteady. Przed nimi na scenie The Bartenders (tradycyjne ska/ Warszawa) a po Booyaka Sound System...

Rotterdam Ska Jazz Foundation traktują muzykę lat 60 –tych jako punkt wyjścia. Nie są jednak kapelą retro. Uzbrojeni w perkusję, bas, gitarę, pianino, organy i dziką sekcję dętą RSJF ulepszają swój mix ska, jazzu, rock steady, reggae, soulu ponad 6 lat. W tym czasie nagrali singiel i dwa studyjne albumy zrealizowane w największej niemieckiej wytwórni wydającej ska - Grover Records. Ich ostatni album 'Sunwalk' został nagrany przez Maxa Bollemana w znanym Studio 44 w Monster i ostatnio wypuszczony także w USA przez Megalith Records.

RSJF grają na wielkich holenderskich festiwalach jak Bevrijdingsfestivals, Metropolis, Oerol, Noorderzon i the Parade czy znanych międzynarodowych imprezach - Sumer Jam, Popkomm, Three Floors of Ska NYC i wielu jeszcze innych. W programie RSJF mają takie muzyczne perełki jak skomponowane przez Princ'a Buster'a, Lord Tanamo, The Skatalites, kilka niezwykłych wersji jazzowych, popowych i rockowych utworów m.in. Elvisa Presleya, AC/DC i Michala Legranda w nowych i starych aranżacjach.

Koncerty Rotterdam Ska Jazz Foundation to zespołowe granie przeplatane solowymi popisami muzyków (Sybren Bijleveld prezentuje grę na wszystkich rodzajach saksofonów, zmieniając instrumenty prawie co utwór). Bardzo interesujące. Półtorej godziny jazzu, ska i muzyki klezmerskiej.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2006
pixel