ROCK'N'ROLL HORROR NIGHT 7

2008-10-07
ROCK'N'ROLL HORROR NIGHT 7

31.10.2008  piątek

Centralny Dom Qltury, ul. Burakowska 12, Warszawa

ROCK'N'ROLL HORROR NIGHT 7
„Hej sowy, puchacze, kruki…, szarpajmy ciało na sztuki!”
Już po raz siódmy nadchodzi bezlitosna rock’n’rollowa masakra! „Rock’n’Roll Horror Night” po raz pierwszy zagości w znanym przybytku muzycznych wzruszeń – „Centralnym Domu Qultury”, który na tę jedną noc  zamieni się w siedlisko wampirów, zombiaków, strzyg i mutantów płci obojga. Opuśćcie strychy, piwnice, laboratoria szalonych naukowców i przytulne rodzinne grobowce. Na obu poziomach CDQ muzyczna zawierucha toczyć się będzie jednocześnie – na parterze koncert orkiestr potępionych, a na pierwszym piętrze przybyli z zaświatów disc jockeye porwą was do ekstatycznego tańca kościotrupów! Do tego oczywiście wizualizacje w wiadomym klimacie. Publiczność proszona jest o przybycie w odpowiednio makabrycznych przebraniach. Tak jak w zeszłym roku najlepiej wyglądające osobniki nagradzane będą talonami na alko!
www.myspace.com/rocknrollhorrornight
grono.net/users/1957564/
bigosrock.blogspot.com

666 ANIOŁÓW (Misfits tribute band)
NOVEMBER (Danzig tribute band)
OBIBOX (psycho/rockabilly)
NASTY HABITS (punk/gothic/rock'n'roll)
HATESTORY (cold wave)

+ dance macabre party (rock'n'roll, psychobilly, death rock, '77 punk, new wave, itd.) by DJs: Crazy Seniorita, Ghostmaniac, Dead Bigos
+ horroren visualen

Start 21.00 (drzwi otwarte od 20.00), wst. 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu.

Przedsprzedaż biletów od 5.10. w stoisku "Shortcut" w "Traffic Club", ul. Bracka 25.

666 ANIOŁÓW  (Bydgoszcz)
666 ANIOŁÓW to  "tribute band" dedykowany twórczości MISFITS - amerykańskiej legendy horror-punka.
666 ANIOŁÓW nie stawia sobie za główne zadanie odgrywania utworów w wersjach jak najbilższych oryginałom. Wierność starym wersjom jest ważna, jednak czasem pozwalają sobie na pewne zmiany w aranżacji czy w brzmieniu. W ten sposób łączą chęć oddania hołdu genialnym twórcom z własną inwencją i wyobraźnią.
Od 2001 roku zagrali już około 200 koncertów.
Ich debiutancka płyta to "Vol.138", natomiast na początku roku 2008 nakładem niezależnej wytwórni Burning Chords ukazała się płyta 666 ANIOŁÓW pt. „Czarcilok”. Zawiera ona utwory zespołu MISFITS z tekstami tłumaczonymi na polski.
Anioły to na codzien muzycy znanych bydgoskich kapel SCHIZMA, IN SPITE OF i THE CUFFS.
Clip: http://www.youtube.com/watch?v=I2VGbtq3MMo
www.myspace.com/138angels

NOVEMBER (Białystok)
November jest zespołem, który stawia na klimat, na kontakt z publicznością i odpowiedni, niepowtarzalny nastrój. W repertuarze, oprócz ciężkich, choć melodyjnych utworów własnych, posiada grane z potężnym ogniem ulubione utwory mistrza GLENN'A DANZIG'A oraz NICKA CAVE'A. Zapytacie co ma wspólnego metalowy Danzig z lirycznym Cave'em? Ano ma - to bluesowy feeling, prosta muzyka bez zbędnych upiększeń, coś co najbardziej napędza czynność serca, wywołuje trans i na skórze pojawia się gęsia skórka. Tego właśnie w kompozycjach własnych poszukuje NOVEMBER. Zresztą zespół nigdy nie zastanawiał się nad dopasowywaniem do siebie coverów pod względem przynależności do gatunku. Wszystko zależy od tego jaki nastrój w danej chwili panuje na scenie... Równie mocno przecież uderza każdy rodzaj sztuki, niezależnie od formy, aby tylko posiadał w sobie maksymalny ładunek emocji.
Niektórzy mówią - NOVEMBER to jedyny i najlepszy DANZIG cover band w Polsce, lecz te kilka powyższych zdań uchyla tylko rąbka tajemnicy, iż NOVEMBER to przede wszystkim klimat, nastrój, potężny ogień, wiatr i bluesowy feeling.
danzig.prv.pl, www.myspace.com/11november11

OBIBOX
(Warszawa)
Zespół Obibox istnieje na warszawskiej scenie psycho-punkowej od 4 lat, kiedy to 31.01.2004 zadebiutował u boku Komet w warszawskim klubie C45 (aka Tunel). Od tamtej pory regularnie daje o sobie znać w klubach rodzimej Warszawy jak również w innych miastach Polski. Podczas gdy skład zespołu zmienił sie kilkakrotnie w tym okresie, jego instrumentarium od zawsze pozostawało jednakowe. Obecnie zespół tworzą: Przemek (Gitara, wokal), El Gąsiorro (Kontrabas), Kuba (Perkusja).
Trudno jednoznacznie okreslić muzykę zespołu. Utwory łączą w sobie elementy punkrocka i psychobilly tonowane niekiedy spokojniejszym brzmieniem rock'n'rolla bądź country. Jeżeli muszą, Obiboxi określają swoją muzykę mianem punkobilly, jednakże zasadniczo wolą nie wkładać swojej twórczości w określone ramy, aby każdy mógł w ich utworach znaleźć cos dla siebie.
Dotychczasowy dorobek zespołu przedstawia sie następująco:
- Udział na płycie "Psycho Attack Over Poland" wydanej nakładem wytwórni Jimmy Jazz Records
- demo "SUMMER 2006", na którym znalazły sie nagrania studyjne, koncertowe oraz nagrania z prób zespołu
- 2 piosenki z płyty demo ukazały się na dodatku CD do magazynu GARAŻ 25
- 19.V.2008 ukazał się debiutancki, studyjny album grupy "OBIBOX" wydany nakładem JimmyJazz Records
www.myspace.com/obibox

NASTY HABITS (Warszawa)
Międzynarodowe trio z Warszawy, UK i USA. Powstali pod koniec 2005 roku w Warszawie, gdzie wszyscy obecnie zamieszkują. Amerykanin Danie "D. Nasty" Stewart pochodzi z San Francisco, w Polsce od kilkunastu lat. Komponuje, gra na gitarze i śpiewa. Przez lata w Kaliforni grał na gitarze w kilku zespołach. Ten jest jego pierwszym projektem gdzie udziela sie także jako główny wokal. Jego gusta oscylują gdzieś w okolicach Clashów, Iggy Popa, Dead Kennedys, Bauhas. Warszawianka, znana jako DJka i animatorka warszawskiej sceny psychobilly Ewa "Crazy Senorita" Koć zmusza ludzi do słuchania Crampsow, Demented Are Go i Batmobile. W Nasty Habits gra na basie i wciąż kombinuje jakby tu uzyskać więcej rockandrolla w rockandrollu. Brytyjczyk Michael Caine od dziesiątego roku życia bębnił w zespołach metalowych i gotyckich na Wyspach, teraz stara sie wnieść nieco mroku i nieco swojego porządku do muzyki Nasty Habits. Na występach w Niemczech dostał nawet przezwisko "Her Dunkel". Jak widać trio nie tylko międzynarodowe ale i międzystylowe. Muzyka trudno szufladkowalna. Mamy tu oldschoolowego punkrocka, wpływy gotyckie, trochę psychobilly. Wszystko razem zazębia się i całkiem zgrabnie komponuje. „Dead Kennedys meets The Cramps, Old School Punk Rock meets Tall Boys” jak ktoś to kiedyś powiedział. Zasadniczo rock'n'roll! Zagrali kilkadziesiąt koncertów, właśnie nagrali drugie, lepsze demo i szukają wydawcy.
www.myspace.com/nastyhabitspl

HATESTORY (Warszawa)
Zespół powstał w 2008 roku. Chociaż pomysł utworzenia Hatestory powstał w 2004 po rozpadzie zimnofalowej Evy. Klaus, Slavik i Niuniek, nagrali wtedy instrumentalne demo z siedmioma utworami. Jeden z utworów (Budujesz faszyzm przez nietolerancję), z wokalnym wsparciem Nancy (ex Junkie Train), pojawił się na Trybutowej składance „Nie ma zagrożenia jest Dezerter”. Zespół działał wtedy pod nazwą „Wrony na śniegu”. W tzw. międzyczasie muzycy zaangażowali się w projekt Miguel and the Living Dead. Po zawieszeniu działalności powyższego, zespół odświeżył stare utwory i pracuje nad nowym materiałem na premierową płytę. 2008 - Zespół zaczyna koncertować. Do zespołu wróciła Moni. Tak więc dawny skład EVY w komplecie. 2008 kwiecień - zespół wchodzi do studia. Zaczyna się praca nad rejestracją, a właściwie restauracją materiału.
www.myspace.com/hatestory

Pokaż więcej wpisów z Październik 2008
pixel