REGGAEBEAT # 4 w maju!!!

2008-04-26
REGGAEBEAT # 4 w maju!!!

Nowy numer magazynu Reggaebeat przynosi dużo większą niż dotychczas porcję materiałów, co w równej mierze zawdzięczać należy upływowi czasu jak i aktywności współpracowników pisma, którzy odwiedzili kilka festiwali, zachłysnęli się kilkoma płytami, odpadli na kilku koncertach czy zatrzymali w kadrze kilka twarzy... z tego „4 x KILKA” zrobiło się SPORO co możecie ocenić sami udając się z redakcją na Notting Hill Carnival albo koncert The Abyssinians czy Black Uhuru. Zapraszamy na spotkanie z ukraińską formacją Haydamaky, której płyta - wydana niedawno w Polsce - rozgrzewa już fanów fuzji reggae, gitarowego rocka i ukraińskiego folku. Warto prześledzić to co do powiedzenia mają tak znaczące postaci świata reggae jak Burning Spear, Anthony B czy Gentleman... Krajowe podwórko reggae to okazja do spotkania m.in. z Indios Bravos, Mariką, Jarex’em, Maleo, Jafia Namuel, Juniorem Stressem, Olah, Silesian Sound... W ramach nawiązań do przeszłości przypominamy Rokosz i Stage Of Unity... Przypatrzymy się także temu co knują połączone siły polsko-rosyjskie ukrywające się pod nazwą Dubska Division.
Miłośników drążenia historii polskiego reggae zainteresuje zapewne bliższe spojrzenie na winylowe osiągnięcia polskiej sceny, a w ramach porównywania naszych możliwości z dokonaniami innych będzie okazja rzucić okiem na to czym, w interesującym nas temacie, mogą pochwalić się Czesi i Słowacy.
Fanów ska (choć nie tylko) zapewne przyciągną do siebie wywiady z - debiutującą właśnie pełnym albumem - formacją Ziggie Piggie oraz znanymi od kilku lat Złodziejami Głów, którzy mimo ostrzejszego aktualnie oblicza muzycznego nadal identyfikują się z muzyką reggae.
To oczywiście nie wszystko czym Reggaebeat próbuje zaskoczyć tym razem, niemniej resztę zostawiamy do odkrycia podczas przewracania kolejnych kartek pisma...

Dodatkiem akustycznym do gazety - jak zwykle - jest płyta CD, którjej celem po części jest ilustracja tego co w numerze jest do poczytania, a po części pokazanie tego co już i wkrótce dostępne będzie na nowych wydawnictwach płytowych.

Zawartośc CD to m.in. nagrania grup ROKOSZ, ZIGGIE PIGGIE, SKAMPARARAS, SKAMBOMAMBO, ZIGGIE PIGGIE, HAYDAMAKY, INDIOS BRAVOS, ALICETEA, ZŁODZIEJE GŁÓW, HABAKUK, GERA MORALES i DUBSKA....

Kilku nagrań z płyty posłuchać można już dzisiaj na profilu Reggaebeat na MYSPACE.COM

Pismo trafi do salonów prasowych na początku maja.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2008
pixel