REDAKCJA

2011-04-02
REDAKCJA

Po latach przerwy Darek Dusza znów wystąpi w Gliwicach! Legendarny założyciel Śmierci Klinicznej wystąpi 29 kwietnia o godz. 19 w Rock`a. Tym razem ze swoim nowym zespołem Redakcją. Koncert promuje pierwszy album zespołu zatytułowany "Horrroskop", który właśnie ukazał się nakłądem wydawnictwa Jimmy Jazz Records.

Redakcję założył gitarzysta i tekściarz Darek Dusza, legendarna postać polskiej muzyki punkowej i niezależnej. Artysta znany m.in. z takich formacji jak Śmierć Kliniczna, Absurd czy DiM, od lat współpracuje również z Irekiem Dudkiem. Jest autorem takich piosenek Shakin` Dudi jak "Au sza la la la" czy "Och, Ziuta", pisał również teksty dla zespołu Dźem ("Malowany ptak", "Zapal świeczkę")
Do grania w Redakcji Darek zaprosił wokalistę Adama Antosiewicza (ex- El Seccatore, Trzy Kluski Śląskie). Do zespołu dołączył Bartek Stuchlik (gra na kontrabasie w Shakin` Dudi) i Łukasz Walczak (znany z wielu, głównie jazzowych składów).  W lecie 2010 roku zespół zarejestrował 19 premierowych piosenek, z których najciekawsze trafiły na debiutancki album "Horrroskop".

Muzyka Redakcji to żywiołowa mieszanka punk rocka, rock`n`rolla i garażowych brzmień z lat sześćdziesiątych. Muzycy nie boją się momentami sięgać też po elementy reggae czy nawet klasycznego rocka. A teksty Darka, jak zwykle celnie opisują naszą, czasem smutną rzeczywistość. W repertuarze koncertowym zespołu znalazły się też legendarne utwory Śmierci Klinicznej i Absurdu.

Rozpoczęcie: 29 kwietnia, godz. 19:00
Miejsce: Rock`a, Gliwice, Rynek
Bilety: 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu
www.myspace.com/redakcja

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2011
pixel