RAMONESJADA (DUMBS + WIEWIÓRCZAKI)

2007-10-03
RAMONESJADA (DUMBS + WIEWIÓRCZAKI)

RAMONESJADA
12.10.2007, tawerna studencka Bella Capri / Pub Retro, Łódź ul. Stefanowskiego 28 (a właściwie róg al. Politechniki i ul. Radwańskiej)
bilety: 8 zł (przedsprzedaż)* / 10 zł (w dniu imprezy)
Zagrają: Dumbs, Wiewiórczaki
Projekcje filmów: „End of the century: The Story of The Ramones”, „Ramones Raw” + teledyski.
Oficjalna strona imprezy: http://www.atom.lodz.pl/ramones/ (tutaj możesz też zamówić piosenkę!!!)
Ramonesjada odbędzie się w ramach ŻakFestiwal.

19:00 “End of the century: The story of the Ramones”, reżyseria: Michael Gramaglia , Jim Fields, czas trwania: 110 minut, rok produkcji: 2003
Tętniący życiem i szczery film dokumentalny o jednym z najbardziej wpływowych zespołów w historii rocka - The Ramones. W 1974r. grupa łobuzów z dzielnicy Queens nazywająca się The Ramones wstrząsnęła nowojorską scena muzyczną. Zaczęli od grana w obskurnych barach dla małych grup słuchaczy. Jednak zespół uderzył w pewień dysonans odczuwany wtedy przez ludzi i zespół zatrząsnął fundacjami muzyki lat 70-tych. Film dokumentalny śledzi historię zespołu od ich małoprawdobobnych początków, poprzez ich niezwykłą karierę pod "nieszczęsliwą gwiazdą", aż po gorzki koniec zespołu i smutne losy Joey'ego i Dee Dee. Film został wyświetlony na ekranach amerykańskich kin na jesieni w 2004 roku i zostanie również pokazany w Wielkiej Brytanii. "Wiernie odzwierciedla to co się działo. Zostawiło na mnie wrażenie" powiedział o tym filmie Johnny Ramone, krótko przed swoja śmiercią we wrześniu 2004 roku.

21:00 Wiewiórczaki  (punk ‘77, Płock) 
WIEWIÓRCZAKI powstały w 1995 roku. Za tą niewiele znacząca, lecz zgodnie z zamierzeniami wywołująca uśmiech na twarzy nazwą, kryje się nieskomplikowany, szybki, przepełniony energią punk rock. Chwytliwe i melodyjne partie wokalne oraz całości dopełniające zabawne, humorystyczne teksty - to doskonała charakterystyka stylu, w jakim zespół tworzy swoje kompozycje.
Skład zmieniał się wielokrotnie. W obecnej chwili WIEWIÓRCZAKI to: Kruszyna – gitara, wokal; Mikus – bas, ooo-ooo-ooo-krzyki, Szkielo – perkusja. We wrześniu 2003 WIEWIÓRCZAKI wydały własnym sumptem debiutancką płytę “Pomarańczowa miłość”, na której znaleźć można 14 przebojowych, melodyjnych, punk rock’owych piosenek oraz 4-utworowy singiel “Dziewczyna w koszulce Discharge”.
Strona internetowa: www.wiewiorczaki.blo.pl

22:00 Dumbs (Ramones kover band, Warszawa)
DUMBS działa z przerwami od 1995 roku. W obecnym składzie gramy od lipca 2002.
DUMBS powstał z totalnego uwielbienia grupy The Ramones.
Sensem istnienia THE DUMBS jest granie dla fanów Ramones z całej Polski i nie tylko oraz przywoływanie atmosfery koncertów tej nieistniejacej kapeli. Nie przypominamy z wygladu Ramones, jest nas tylko trzech ale w duszy jestesmy Ramones.
Forever Ramone - Gabba Gabba Hey.
Strona internetowa: www.dumbs.band.pl

23:15 “Ramones Raw”, reżyseria: John Cafiero, czas trwania: 105 minut, rok produkcji: 2004
„Ramones Raw” to efekt usilnych starań fanów Ramones którzy doprowadzili do opublikowania całej masy archiwalnych nigdzie do tej pory niepublikowanych materiałów dotyczących zespołu. Przede wszystkim należą się tutaj ogromne podziękowania dla ostatniego żyjącego członka grupy Marky Ramone oraz dla Johnny Ramone (RIP) i Johna Cafiero za udostępnienie tych materiałów. Film przedstawa m.in. kulisy pierwszego europejskiego tournee Ramones. Oglądamy prywatne życie członków grupy przeplatane fragmentami występów live. Ponadto w filmie przypomniano kilka archiwalnych wywiadów z zespołem. Pozycja obowiązkowa.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2007
pixel