RAMONES PARTY: WIEWIÓRCZAKI + PDS + DUMBS

2006-09-03
RAMONES PARTY: WIEWIÓRCZAKI + PDS + DUMBS

16 września, dla upamiętnienia drugiej rocznicy śmierci Johnny’ego Ramone, gitarzysty najwspanialszego zespołu w historii rock’n’rolla, odbędzie się w Płocku RAMONES PARTY.
Zagrają: DUMBS (Warszawa), WIEWIÓRCZAKI (Płock), PDS (Legionowo)
Przed i w trakcie imprezy, wyświetlane będą teledyski oraz zapisy koncertów RAMONES.
Impreza odbędzie się w płockim klubie muzycznym FORMA, ul. Grodzka 9.

Bilety: 7 zł. (przedpsrzedaż), 10 zł. (w dniu koncertu)

Przedsprzedaż biletów: sklep muzycznym HARFA (ul. Kolegialna 1), bar Zachęta (ul. Grodzka 15).

INFO O ZESPOŁACH:

WIEWIÓRCZAKI powstały w 1995 roku. Za tą niewiele znacząca, lecz zgodnie z zamierzeniami wywołująca uśmiech na twarzy nazwą, kryje się nieskomplikowany, szybki, przepełniony energią punk rock. Chwytliwe i melodyjne partie wokalne oraz całości dopełniające zabawne, humorystyczne teksty - to doskonała charakterystyka stylu, w jakim zespół tworzy swoje kompozycje.
Skład zmieniał się wielokrotnie. W obecnej chwili WIEWIÓRCZAKI to: Kruszyna – gitara, wokal; Mikus – bas, ooo-ooo-ooo-krzyki, Szkielo – perkusja.
We wrześniu 2003 WIEWIÓRCZAKI wydały własnym sumptem debiutancką płytę “Pomarańczowa miłość”, na której znaleźć można 14 przebojowych, melodyjnych, punk rock’owych piosenek oraz 4-utworowy singiel “Dziewczyna w koszulce Discharge”.

DUMBS działa z przerwami od 1995 roku. W obecnym składzie gra od lipca 2002. Zespół powstał w wyniku totalnego uwielbienia grupy The Ramones.
Sensem istnienia THE DUMBS jest granie dla fanów Ramones z całej Polski i nie tylko oraz przywoływanie atmosfery koncertów tej nieistniejącej kapeli.
Nie przypominają z wyglądu Ramones, jest ich tylko trzech ale w głebi duszy są Ramonesami.
Obecny skład to: Kuba – gitara basowa, wokal; Paweł – gitara, chórki , Suchy – perkusja.
Forever Ramone - Gabba Gabba Hey.

PDS - to po prostu żywa, offowa (niszowa) muzyka oparta na gitarowych riffach. Teksty bez pouczania i "komentowania rzeczywistości", ale za to szczere i nie tylko z głowy. Od początku zespół był blisko old-school punk i tak pewnie zostanie do końca. Do dziś lubi grać covery Ramones, Sex Pistols czy The Stooges.
Niedawno minęło 10 lat od pierwszej garażowej próby. W tym czasie zmieniały się składy - głównie wokaliści - muzyka pozostała ta sama. Nagraliśmy kilka demówek - czasami puszczanych w Radiostacji. Jednak PDS to głównie klubowe koncerty (zarówno dla 300 jak i 10 osób) i tam też kapela czuje się najlepiej. Chętnie występuje z innymi zespołami m.in. Dezerterem, Trawnikiem, Partią czy Skarpeta. Był również koncert z Chaos UK. Po drodze udało się wygrać dwukrotnie edycje legionowskiego przeglądu "Cegła".
W kwietniu 2005 nakładem Jimmy Jazz Records ukazała się debiutancka płyta PDS. Znalazło się na niej 16 numerów.
Aktualny yskład: Wojtek Głowala (tzw. kierownik) – git. basowa; Marcin Golański – gitara; Kuba Janczewski - tajna broń na wokalu; Mariusz Kopczyński - gra na garach.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2006
pixel