RADIO DEAD ONES + EMEMY ROSE + SOULBURNERS + THE ROOSTERS + THE LUNATICS

2006-01-31
RADIO DEAD ONES + EMEMY ROSE +  SOULBURNERS + THE ROOSTERS + THE LUNATICS

Radio Dead Ones (street-punk - Berlin)
Enemy Rose (glam/trash/punk - Antwerpia/Belgia)
Soulburners (burning rock'n'roll - W-wa)
The Roosters  (pop punk - W-wa)
The Lunatics (roll'n'punk - W-wa)

15.II.2006 Warszawa
No Mercy, Bema 65 (ex-Kotły)
Wjazd: 14 zł
Start: 19:00

RADIO DEAD ONES - Wszystko zaczęło się w 2003 roku, w Berlinie gdy grupa przyjaciół założyła zespół punkowy i zaczęła koncertować we wszystkich możliwych berlińskich klubach, knajpach i squatach. Swoimi występami, pełnymi dzikiej energii i żywiołu szybko zaskarbili sobie przychylność  publicznośći. Wkrótce również zaczęli koncertować w innych miastach podbijając serca i umysły fanów i fanek. Niedługo potem nakładem własnej wytwórni GUITAR MAFIA MUSIC wydali pierwszy singiel 7" "Out of tune", a zaraz potem wyszedł kolejny 7" singiel "Holy Ghost" wydany został przez wytwórnię Squoodge/Drunk'n'roll.
Koncertowali u boku takich zespołów jak Lars Frederiksen & The Bastards czy Die Hunns i bez wątpienia echa twórczości tych zespołów są bardzo silnie zauważalne w twórczości berlińczyków. Aby w pełni opisać ich styl warto by jeszcze wspomnieć chociażby New York Dolls.
Muzycy RDO udzielają się również w innych grupach, takich jak Enemy Rose czy Neurotic TV. W szeregach RDO był również swego czasu lider hiszpańsko niemieckiej grupy Frontkick.
Za sprawą GMM Records w najbliższym czasie powinny się ukazać kolejne wydawnictwa Radio Dead Ones. Debiutancki album, zatytuowany "Along comes trouble" oraz split singiel z Frontkick.
Radio Dead Ones są gotowi do podboju świata!! Szykują swoje punk rockowe bomby by zmieść was z ziemi!!
Skład:
Beverly Crime - vox
Rik Oldman - guitar and backings
TV Moerk - drums
Andru Bourbon - bass

ENEMY ROSE - zespół powstał w 2005 roku. Założyli go dobrzy znajomi, Andru Bourbon (bas) i Rik Oldman (gitara) (Radio Dead Ones) oraz Lil Sammy (gitara) i Tommy X (voc) z Belgijskiego zespołu The Heartaches. Skład dopełnił perkusista Martelotto. Ich muzykla to połączenie brzmienia wczesnych grup punkowych: The Stooges, Dead Boys, Ramones i New York Dolls, klasycznego brytyjskiego punk rocka z pod znaku The Clash czy Sex Pistols oraz zespołów hard rockowych takich jak Guns N Roses czy Hanoi Rocks. Zachrypnięty wokal, prosta perkusja i solówki gitarowe chwytające za serce! Nieważne jak nazwiesz ich muzykę, punk czy glam. Ona pochodzi prosto z serca!!
Niedługo (wiosna 2006) nakładem I Scream Records ukaże się ich debiutancki album zatytuowany "In The Twilight Zone"!!
Skład:
Tommy X - vocals
Seven O - vocals and guitars
Rik Oldman - guitars and vocals
Martellotto - drums
Andru Bourbon - bass

SOULBURNERS - to petarda w nos dla wszystkich którzy twierdzą, ze rockandroll jest martwy! Ci szaleńcy łączą w swej muzie rock n roll, punk, glam, czy nawet country. Słychać ze takie nazwy jak AC/DC, KISS, THE STOOGES czy TURBONEGRO nie są im obce. Generał Panov po dłuższej absencji, wsparty najlepszym składem jaki mógł sobie wymarzyć sprawia ze zapala ci się buty i puścisz się w wir szaleńczego tańca, yeah, yeah, yeah!

THE ROOSTERS - melodyjny i przebojowy pop punk z elementami ska z Warszawy brzmiący jakby żywcem przeniesieni z Kaliforni. Dobrze znani lokalnej publiczności, po dłuższej przerwie wracają na scene!!! Jeszcze lepsi niż dotychczas!! Jeszcze lepsze nowe kawałki!! Melodie wpadające w ucho i refreny zapadające w pamięć!
Szykują się do nagrania debiutanckiego materiału

THE LUNATICS - Wyobrazcie sobie mieszankę energetycznego punk rocka ze starym, melodyjnym rocknrollem. Do tego niebanalny kobiecy głos. Oto The Lunatics. Nie tworzymy nowych gatunków, nie szukamy ambitnych form wyrazu. Staramy się ciekawie i oryginalnie sprzedać muzykę znaną od lat. O czym spiewamy? O miłosci, seksie, o naszym ukochanym miescie, ale też o obecnej sytuacji politycznej i społecznej. Czasy, w których żyjemy, wyjątkowo sprzyjają zespołom piętnującym głupotę rządzących i społeczeństwa. Najważniejsza jest jednak muzyka. Nasze piosenki znalazły się m.in. na płytach Tribute to Partia i Spytaj Dezertera, kilku kawałków można też posluchać na naszej stronie.
Gramy po to, żeby podzielić się z publicznoscia energia, jaka w nas wyzwala granie muzyki.
Aktualnie szukamy wydawcy, także zagranicznego, i intensywnie koncertujemy.
 
-Warsaw City Rockers-

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2006
pixel