Punk Rock Song Końja...

2014-05-05
Punk Rock Song Końja...

Konjo jaki jest wie każdy kto go zna... a jeśli nie zna może nadrobić zaległości sięgając po jego obszerną autobiografię odsłaniającą przygody autora na wojennej ścieżce w czasach tworzenia się i kształtowania polskiej sceny punk, epoki stanu wojennego i czasów gdy bycie punkiem było dużo trudniejsze niż obecnie.

Tytułowa "Gangrena" to nazwa punkowego zina, którego wydawca obecnie na kartach ponad czterystustronicowej cegły opisuje burzliwe czasy punkowej rebelii "Made in PRL" ze szczególnym uwzględnieniem własnej aktywności na tym polu, będącej doskonałym pretekstem do ukazania lokalnego środowiska trójmiejskiej sceny niezależnej oraz jego kontaktów z innymi ośrodkami (Warszawa, Szczecin, Bydgoszcz, Toruń...)

Bezsprzecznym atutem książki poza kwiecistym, charakterystycznym językiem autora oraz opisem wielu nieznanych wcześniej epizodów dotyczącym punkowej aktywności na Wybrzeżu jest mnogość unikalnych fotografii z garażowych koncertów i punkowych meetingów, ale także z.... występu gdańskiego teatrzyku Bim Bom z roku 1955, czy z happeningu studenckiego z roku 1960 z udziałem Zbyszka Cybulskiego i Bogumiła Kobieli.

 

Książka doczekała się już dwóch wydań i niewykluczone, że to jedna z ostatnich okazji zaopatrzenia się w to unikalne i warte grzechu wydawnictwo...

Zapraszamy do sklepu ---> GANGRENA - Mój Punk Rock Song

Pokaż więcej wpisów z Maj 2014
pixel