Premiery i zapowiedzi Jimmy Jazz Records... Nowości w sklepie...

2016-10-07
Premiery i zapowiedzi Jimmy Jazz Records... Nowości w sklepie...

Dzisiaj oddajemy w wasze ręce 2 nowe pozycje z katalogu Jimmy Jazz Records. Dzisiejsze premiery to nowy album Administratorra Electro o tytule "Ziemowit" oraz pozycja przypominająca jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny punkowej lat 80-tych ub. CD i winyl Trybuny Brudu o tytule "Pgnm" w wersji CD uzupełniony został koncertem zarejestrowanym w Szczecinie, w 1986 roku podczas jednej z cyklicznych imprez pn. "Garaż". Fani starego polskiego punk rocka dostają do wyboru 3 kolory winylu a do LP dodatek w postaci CD.
Zarówno Administratorr Electro jak i Trybuna Brudu to dzisiejsze premiery... za nami niedawna premiera nowego albumu zespołu Cztery Kilo Obywatela, a przed nami - jeszcze w październiku - Kolaboranci oraz 747....... W listopadzie kolejna pozycja winylowa... wszystkie te tytuły możecie zamawiać w naszym sklepie, a to co dopiero przed nami najłatwiej znajdziecie w nowym dziale naszego sklepu PRE-ORDERY... Zaglądając tam dowiecie się co nas czeka w najbliższym czasie zarówno za sprawą Jimmy Jazz Records jak i innych wytwórni...

Poniżej to co oddajemy w wasze ręce w najbliższym czasie i to co już jest dostępne...

JESIENNE PREMIERY JIMMY JAZZ RECORDS - ZAMÓW!!!CD - CZTERY KILO OBYWATELA - To Nieprawda
Niemal równo 2 lata po swoim debiucie zespół Cztery Kilo Obywatela przypomina się fanom drugim albumem zatytułowanym "To nieprawda".
W swoich ska-punkowych podróżach na nowej płycie zespół zapędził się także w nieco inne rejony przez co jego stylistyka stała się może nieco mniej oczywista ale nadal poraża żywiołowością i energią z którymi doskonale współgrają często ironiczne i podane z przymrużeniem oka teksty odnoszące się naszej rzeczywistości, doskonale tłumaczące nazwę zespołu w oczywisty i zamierzony sposób nawiązującej do jednego ze sztandarowych dialogów kultowej polskiej komedii "Miś".

Album "To nie prawda" także i tym razem udowadnia, że zespół doskonale bawi się przy własnej muzyce zatem nikt kto ceni sobie zabawę nie powinien mieć problemu aby szybko dołączyć do imprezy którą rozkręca Cztery Kilo Obywatela.

Debiutancki album CZTERY KILO OBYWATELA zatytułowany "Wychowani na trzepaku" wypełniał w całości energetyczny ska-punkowy materiał, stanowiący na rodzimej scenie pewne nowum mimo kilku wcześniejszych prób przeszczepienia podobnej stylistyki na krajowy grunt.
Płytę ”To nieprawda” promuje teledysk do utworu „Będzie Pan zadowolony” dostępny na kanale You Tube Jimmy Jazz TV.

ZAMÓW ---> CD CZTERY KILO OBYWATELA - To nieprawdaCD - ADMINISTRATORR ELECTRO - Ziemowit
ADMINISTRATORR ELECTRO to trio powołane do życia w 2013 r. przez Bartosza „Administratorra” Marmola, który poza realizowaniem się w macierzystej formacji Administratorr, oraz kontynuowaną współpracą z Lesławem (Komety) przy projekcie „Piosenki o Warszawie vol. 1 i vol. 2”, poszukuje wciąż nowych brzmień i form prezentacji własnej twórczości.
Wynikiem tych poszukiwań jest właśnie ADMINISTRATORR ELECTRO, który tworzą Bartosz Marmol (gitara, wokal, klawisze) i Paweł Kowalski (bass, klawisze, chórki).

Debiutancka płyta pt. „Sławnikowice / Zgorzelec 17:10” zyskała wiele pozytywnych recenzji, a takie utwory jak „Tango Corporacione” czy „Weź się ubierz” zagościły na playlistach radiowych. Pierwsza płyta to powrót Administratorra do przeszłości, płyta pełna wspomnień, nostalgii za tym co było...

Po dwóch latach od debiutu Administratorr Electro przygotował kolejną muzyczną podróż w czasie, która tym razem jest bardziej gorzka niż sentymentalna, bardziej elektroniczna niż rockowa i bardziej osobista niż biograficzna.
Zapowiedzią i przedsmakiem tej podróży jest utwór „Fan”, który pojawił się w rozgłośniach radiowych już w czerwcu 2016 r. do którego powstał także teledysk.
Muzycznie płyta jest bardziej elektroniczna, nawiązująca do lat osiemdziesiątych. W nagraniach użyto syntezatorów rodem z lat osiemdziesiątych przez co elektronika jest bardziej selektywna, a ilość brzmień mniejsza.
Po pierwsze elektronika ale na płycie również usłyszymy gitary w stylu alternatywnego rocka, niekonwencjonalne perkusjonalia (butelki, rożnego rodzaju blachy i inne materiały z odzysku), które wzbogaciły gamę brzmień.CD/LP - TRYBUNA BRUDU - PGNM / Live in Garaż
Raszyńsko-warszawska Trybuna Brudu powstała w 1985 roku na gruzach kapeli o nazwie Agonia. Trzej muzycy Agonii: Jacek Wiśniewski (wokal), Robert Wiśniewski (bas) i Dariusz Kwiatkowski (gitara) po dołączeniu Zbigniewa Matery (perkusja) stworzyli nowy zespół o nazwie Trybuna Brudu. Historia jak inna w tamtych czasach, kiedy punkowa scena w Polsce przeżywała niebywały rozkwit a dziesiątki zespołów powstawały i rozpadały się niemal codziennie. Niemniej pośród wspomnianych kapel Trybuna Brudu okazała się z czasem jedynym zespołem w Polsce, który tak czytelnie w swoich hardcore-punkowych dokonaniach ujawniał fascynację Dead Kennedys. Pięcioletni okres aktywności zespołu to czas wielu koncertów klubowych, koncertów w Danii i Niemczech i występów na kilku festiwalach podsumowany praktycznie tylko jednym wydawnictwem. Materiał o tytule "PGNM" pojawił się na kasecie w 1988 roku za sprawą warszawskiej wytwórni QQRYQ i posiadał numer 001. Jeszcze w tym samym roku kaseta doczekała się pirackiego wydania we Włoszech gdzie ukazała się pod nazwą firmy Subvert Tapes i dołączyła do grona innych pirackich wydawnictw tego labela, takich zespołów jak Kina, D.O.A. Dag Nasty, Dead Kennedys, Anti Cimex, Minor Threat, B.G.K. i inni.

"PGNM" to 12 utworów, utrzymanych w stylistyce charakterystycznej zarówno dla Trybuny Brudu jak i czasów w których powstawały. Agresywny ale melodyjny hardcore punk z czytelną fascynacją Dead Kennedys plus wyraziste teksty to wizytówka zespołu który okazał się jedną z najciekawszych punkowych załóg lat 80. w Polsce.

Poza "PGNM" Trybuna Brudu nie doczekała się, żadnego innego autorskiego wydawnictwa. Nagrania zespołu powielane były na kasetach, pojawiały się także na pirackich składankach, a pośród tych oficjalnych kompilacji odnajdujemy je na "We Are The Flowers in the Red Zone vol. 1" (QQRYQ) oraz koncertowej składance "Garaż live" (ARP/Klub Pinokio).

Obecne wydanie materiału pt. "PGNM" pojawi się na CD i winylu (po 100 sztuk w trzech wersjach kolorystycznych: czarny, czerwony i czarno-czerwony splatter). Całość poddana zostało dodatkowemu masteringowi a w wersji CD uzupełniona koncertem Trybuny Brudu zarejestrowanym w 1986 roku podczas jednej z edycji szczecińskiego cyklu "Garaż".CD - KOLABORANCI - Wirus międzynarodowy

We wrześniu 2012 roku nakładem Jimmy jazz Records ukazał się album szczecińskich Kolaborantów o tytule „Transparenty”. Płyta była pierwszym od dłuższego czasu premierowym, studyjnym wydawnictwem zespołu, który po okresie przerwy w roku 2006 powrócił na scenę przypominając się fanom płytą koncertową pt. „My tu stoimy”, reedycją debiutanckiego albumu oraz wspomnianym albumem studyjnym.

W połowie 2016 roku Kolaboranci weszli do studia aby zarejestrować swój najnowszy materiał. Premiera płyty o tytule „Wirus międzynarodowy” będzie miała miejsce 15 października 2016, niemal 4 lata po pojawianiu się ostatniego albumu.

”Wirus międzynarodowy” to 12 nowych kompozycji zasłużonego bandu i namacalny dowód jego ciągłej aktywności oraz twórczej konsekwencji. Jak zwykle Kolaboranci proponują fanom nieszablonowe teksty lidera zespołu Przemysław Thiele wsparte potencjałem doskonałych muzyków, którzy w swoich poczynaniach już dawno przekroczyli granicę prostego punk rocka, z którym Kolaboranci niegdyś byli utożsamiani.
Ostatnie albumy Kolaborantów to muzyczna podróż do świata w którym punk rock stanowi jedynie daleki punkt wyjścia a finał wypada w miejscu gdzie hardcore, post punk i alternatywny rock łączą się we wspólnym nurcie.

Kolaboranci już dano odeszli od twórczości lekkiej dla ucha ale nigdy nie zrezygnowali z takiej, której głównym elementem ma być energia, perfekcja i czytelny przekaz. Ciągle stawiają na to, że gust fanów ewoluuje w raz ze zmianami jakie przynosi muzyka zespołu.
Nowy album pt. „Wirus międzynarodowy” zawiera w sobie wszystkie wspomniane elementy i nie powinien zawieść tych, którym dokonania szczecińskiego zespołu z ostatnich lat przypadły do gustu.

ZAMÓW ---> CD KOLABORANCI - Wirus międzynarodowyCD - 747 - Wspomnienia starych zdjęć (Premiera 28.10.2016)
Szczeciński zespół 747 idzie za ciosem. Wydany w 2015 roku debiutancki album „Jeden za wszystkich” to album, który niezmiennie cieszy się powodzeniem wśród fanów ostrzejszych dźwięków. Zespół od wydania debiutu regularnie koncertuje podsumowując kolejny rok działalności nowym materiałem.
„Wspomnienia starych zdjęć” to nowy album na którym klaruje się styl 747. Utwory, których autorami są odpowiedzialny za muzykę, gitarzysta Kuba Krawczyk oraz wokalista i autor tekstów Paweł „Tygrys” Pawlicki, to szczere bezkompromisowe kompozycje, ostre w przekazie i trafiające w sedno tych spraw z którymi muzycy stykają się na co dzień.

- Najważniejszym z elementów muzykowania jest szczerość. Pomysły na muzykę powstawały zarówno w trakcie wesołych zakrapianych imprez i czasu beztroski jak i podczas dolin czy upadków życiowych – tak o swoich kompozycjach opowiada Kuba Krawczyk - Nie oszukuję siebie i ciągle jestem w zgodzie ze swoimi muzycznymi fascynacjami. Nowa płyta to nadal czadowy, energetyczny i ostry klimat gitarowy, niemniej nie brakuje na niej momentów refleksyjnych, nostalgicznych i nieco spokojniejszych niż poprzednio.

W utworze „Głos buntowników” na nowym albumie 747 usłyszymy gościnnie Bradera z zespołu Bachor.

Szczecińska grupa 747 to ciągle świeża krew na krajowej scenie hardcore/punk. Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy Kuby Krawczyka, którego fani punk rocka znają zapewne z wieloletniej obecności w składzie The Analogs. Nazwa zespołu nawiązuje do samolotu Boeing 747, którego szybkości głośność stały się wizytówką kapeli. Zespół na swoim koncie 3 oficjalne teledyski do debiutanckiego albumu... Nową płytę pt. „Wspomnienia starych zdjęć” pilotuje teledysk do utworu „Dzieciaki z brudnych miast” dostępny na kanale YouTube Jimmy Jazz Record.
Premiera nowego albumu 747 planowana jest na 28 października ale już dzisiaj można ją zamówić w dziale Pre-Ordery sklepu Jimmy Jazz Record.
Wszystkie płyty zamówione w pre-orderach zawierają autografy muzyków.

ZAMÓW ---> CD 747 - Wspomnienia starych zdjęćSprawdź ---> INNE NOWOŚCI W NASZYM SKLEPIE:

Dostępne m.in:
CD - NICK CAVE & THE BAD SEEDS - Skeleton Tree
CD - VESPA - Diamenty i jedwabie
CD - EYE FOR AN EYE - Ostatni
CD - ROYAL SPIRIT - Alko KOmando
CD - BARTENDERS - Poles Are Movin'
CD - MADNESS - The very Best of...
CD - NEW MODEL ALMY - Winter
CD - THE RUMJACKS - Sleepin' Rough
CD - NON SERVIAM - Speranda
CD - PO PROSTU - Poczet alimenciarzy
CD - MASALA SOUNDSYSTEM - Ziemia na sprzedaż
CD - GAGA / ZIELONE ŻABKI - Nowy porządek
CD - REWIZJA - Fabryka
CD - HILLBILLY MOON EXPLOSION - With MOnsters And Gods
........

LP - NICK CAVE & THE BAD SEEDS - Skeleton Tree
LP - STREET CHAOS - Nie pytaj dlaczego
LP - PRZECIW - XX
LP - NEW MODEL ARMY - Winter
LP - DEFEKT MUZGÓ - Wszyscy jedziemy...
LP - NASHVILLE PUSSY - Up To Dosage
LP - TESTER GIER - Krew na tafli
LP - KAAOS - Totaalinen Kaaos
LP - MISSBRUKARNA - Zooma In En Zombie Zooma In En Zombie
LP - PO PROSTU - Poczet alimenciarzy
LP - MISTER X - Do samego końca
LP - STARZY SINGERS - Rock-a-bubu
LP - MASALA SOUNDSYSTEM - Ziemia na sprzedaż
LP - KOBRANOCKA - Sztuka jest skarpetka kulawego
LP - STRESS - 84-95
LP - THE METEORS - The Power of 3
LP - THE MURDER BROTHERS - Murder Gospels vol. 1 (P.Paul Fenech/The Meteors)
LP - OLDFASHIONED IDEAS - Another Side To Every Story
LP - THE SLACKERS - The Slackers
LP - THE SPECIALS - Complete John Peel Session
LP - VA - Dance Craze - the Best of British Ska ... Live!
.......


Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
pixel