"Pozytywny stan świadomości" ... - winylowe wspomnienie o H.C.P.

2013-08-01
"Pozytywny stan świadomości" ... - winylowe wspomnienie o H.C.P.

"Pozytywny stan świadomości 1989" to od dawna zapowiadane i od dawna wyczekiwane wydawnictwo, które podsumowuje działającą w latach 1988-1989 formację H.C.P. czyli Hard Core Poznań, to również dokument, który poszerza dorobek nowej fali kapel hardcore w Polsce z końca lat 80. - okresu tworzenia się świadomie niezależnej sceny.

H.C.P. był pierwszym zespołem tej fali, któremu udało się wydać płytę winylową, dzięki szwajcarskiej wytwórni Resistance Productions. Właśnie nagrania z tego legendarnego singla "Anti Drugs", a także utwory pierwotnie wydane na split kasetach z Chaos i Apatią, znalazły się na wydanym obecnie przez oficynę Warsaw Pact Records krażku LP "Pozytywny stan świadomości 1989".
Płyta zawiera 19 utworów szybkiego, drapieżnego Hardcore Punk (czy jak wówczas określano, HC/Thrash) z tekstami dotyczącymi problematyki okresy schyłku komuny w Polsce takimi jak przemoc państwa, militaryzm, energia nuklearna czy neofaszyzm. Nawiązujący do tego ostatniego problemu utwór "Młodzi faszyści", stał się najbardziej znanym w dorobku zespołu, przez lata wykonywany był przez inne zespoły polskiej sceny. Pomimo tych problemów okresu transformacji zespół tryskał optymizmem i młodzieńczym spontanem, apelował o zmianę wartości i pozytywną świadomość. Ten pozytywny i progresywny przekaz zespołu odzwierciedlał się również w postawie straight edge, a zespół był jednym z pierwszych w Polsce związanych z tym nurtem.

Zakończenie rodziału H.C.P. było jednocześnie początkiem innego, istotnego rozdziału polskiej sceny na kolejne dwadzieścia kilka lat, którym była Apatia.

Płyta ukazuje sie wraz z 28-stronicowym bookletem z tekstami, wywiadem ze wszystkimi członkami zespołu, wspomnieniami Pablo z Resistance Productions oraz mnóstwem archiwalnych zdjęć i flejerów.

TRACKLISTA:

Strona A
1.Anti Drugs
2.Nienawiść
3.Intro
4.Motto
5.Młodzi Faszyści
6.HC w ręce luda
7.Za późno
8.Strzał
9.Policja
10.HCP
11.Ojczyzna

Strona B
12.Zmiana
13.Country
14.Czad
15.Atomowa energia
16.Żołnierz
17.Droga
18.Prawo
19.Outro

Zamów ---> LP H.C.P. - Pozytywny stan świadomości 1989


Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2013
pixel