Polskojęzyczna historia początków punk rocka na Wyspach Brytyjskich autorstwa Jon'a Savage.

2013-03-03
Polskojęzyczna historia początków punk rocka na Wyspach Brytyjskich autorstwa Jon'a Savage.

Polski rynek Książkowy jakoś szczególnie nie rozpieszcza fanów punk rocka, ale najwyraźniej coś zaczyna zmieniać się na lepsze.

Po niedawnym ukazaniu się polskojęzycznej biografii The Clash obecnie przyszła pora na polskojęzyczną wersję historii punk rocka autorstwa Jon’a Savage zatytułowaną „Historia Punk Rocka. England’s Dreamnig. Sex Pistols i Punk Rock”. „Cegła” o objętości 700 stron z pewnością zainteresuje wiele osób chcących poznać korzenie (autor zabiera nas w punkowa podróż, która zaczyna się w grudniu 1971, a kończy w maju 1979 roku) punk rocka na Wyspach Brytyjskich i wypełni lukę w tego typu wydawnictwach dostępnych dotychczas jedynie w oryginalnych wersjach językowych. Opowieść ilustrowana jest spora ilością zdjęć oraz uzupełniona najbardziej kluczową dyskografią ze wspomnianego okresu.

Sam tytuł książki doskonale zachęca do jej nabycia ale jeśli komuś mało to poniżej zamieszczamy notkę wydawcy na temat „England’s Dreamning”.


”Historia punk rocka, opowiadająca o jego źródłach kulturowych i społecznych, o sprawczej sile Malcolma McLarena, historii Sex Pistols i ich naśladowcach. Sugestywny portret drugiej połowy lat 70. w Wielkiej Brytanii. Opowieść pełna anegdot, relacji uczestników zdarzeń i wywiadów, opowiada historię niebotycznego sukcesu i szybkiego upadku ostatniej wielkiej kapeli rock'n'rollowej i momentu w popkulturze, który przyszło jej definiować.
Książka wskazywana przez krytyków jako najbardziej wiarogodna analiza punk rocka, uaktualniona o relację na temat punkowej spuścizny, zjednoczenia Pistolsów w 1996 roku oraz aktualną dyskografię.Książka została uhonorowana prestiżową nagrodą im. Ralpha Gleasona dla najlepszej książce o tematyce muzycznej. Tłumaczka Marta Marciniak jest punkówą, wegetarianką i feministką. Pochodzi z Warszawy. Absolwentka magisterskich studiow kulturoznawczych (specjalizacja: USA) Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest doktorantką i pracuje jako asystentka na wydziale Transnational Studies na State University of New York at Buffalo w USA. Nadal czuje się związana z warszawskim środowiskiem punkowym, a jej zainteresowania badawcze, w tym praca doktorska, dotyczą historii punk rocka przede wszystkim w Polsce i w USA. Kiedyś chciałaby grać na bębnach w kapeli punkowej.” :)

 

Zamów książkę ---> John Savage - Historia punk rocka

 

Autor: Jon Savage

Tytuł: Historia Punk Rocka. England’s Dreamning

Język: Polski

Wydawnictwo: Axis Mundi

Wydanie: I

Data premiery: 06.03.2013

Format: 155 x 225 mm

Oprawa: Miękka

Liczba stron: 700

ISBN: 978-83-61432-46-3

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2013
pixel