Płyta z archiwalnymi nagraniami grupy DEUTER...

2011-05-23
Płyta z archiwalnymi nagraniami grupy DEUTER...

W naszym sklepie dostępny jest już kolejny (po XENNIE i BIKINI) album wydany przez wytwórnię Noise Annoys zawierający wspominkowe nagrania legend polskiej sceny punkowej. Tym razem wydawca sięgnał po dorobek grupy DEUTER, która przypomina album zatytułowany "Ojczyzna blizna".
Płyta zawiera 18 utwórów zespołu pochodzących z okresu 1981-1988 i z pewnością uzupełni lukę po dokonaniach zespołu na półce każdego fana polskiej muzyki alternatywnej jakiej nie załatała ani wydana przed laty płyta grupy utrzymana w konwencji nieco odbiegającej od pierwotnych dokonań, ani album DEZERTERA, który na płycie "Deuter" sięgnął po dokonania swoich kolegów.

******

Deuter zaistniał na początku 1981 roku i był konsekwencją współpracy dwóch muzyków współtworzących scenę punkową od jej początku - Pawła "Kelnera" Rozwadowskiego (ex-Fornit, Dexapolkort) i Kamila "Blitz" Stoora (ex-The Boors/Kryzys) w duecie No Price. Deuter nigdy nie odniósł tzw. sukcesu, ale wywarł niemały wpływ na scenę alternatywną. Płyta "Ojczyzna blizna" zawiera kilkanaście utworów zespołu z różnych okresów jego działania.
Amatorskie rejestracje na sprzęcie wówczas dostępnym są kiepskiej jak na dzisiejsze standardy jakości, ale posiadają walor archiwalny. To zapis twórczości zespołu i jego lidera który nie dawał się zaszufladkować, przez lata wymykając się konwencjom. Kelner nie trzyma się kurczowo jednej stylistyki na całe życie pozostając punkowcem, lecz poszukuje środków wyrażania swojej liryki. "Ojczyzna Blizna" składanka z lat 1981-1988 wyrywkowo i celowo ułożona bez chronologii. Niektóre tytuły powtarzają się w różnych wersjach bo przez Deuter przewinęło się bardzo wielu muzyków, którzy później współtworzyli inne znane formacje. To zapis ich obecności w zespole.

Zamów płytę ---> DEUTER - Ojczyzna blizna

Pokaż więcej wpisów z Maj 2011
pixel