Pierwsza polska płyta MIGUEL & THE LIVING DEAD.

2007-07-14
Pierwsza polska płyta MIGUEL & THE LIVING DEAD.

Miguel And The Living Dead to unikalne połączenie punka, gotyku, psychobilly i diabelskiego rock'n'rolla z piekła rodem. Szalona przejażdżka po autostradzie do piekła w oparach czarnego humoru, gdzie tani horror miesza się z komedią, a magia z brutalnością dnia i zapachem krwi.
29 lipca 2007 nakładem łódzkiej oficyny wydawniczej NOISE ANNOYS ukaże się drugi studyjny album MIGUEL AND THE LIVING DEAD. Po raz pierwszy w Polsce, długo wyczekiwane przez fanów, najnowsze wydawnictwo zespołu, który w Europejskim undergroundzie osiągnął już niemalże status kultu.
Płyta o tytule “Postcards From The Other Side” wydana zostanie w formacie digi-pack.

„Perfekcyjny wyciąg z twórczości tak różnych kapel jak Virgin Prunes, Alien Sex Fiend, Ausgang, Misfits, Samhain, The Cramps, The Meteors, Madness, Fields of the Nephilim, Ghoultown. Perfekcyjny miks gotyku, punka, rockabilly, nowej fali z wyczuwalnym pulsem ska i elementami niczym ze spaghetti-westernów Sergia Leone. W końcu fantastyczny głos Slavika. (...) Aż głupio mi pisać tyle pochlebstw, ale prawda jest taka, że M&TLD to jedna z najfantastyczniejszych kapel działających obecnie na świecie.” Maniak (Cold zine)

„Gdyby reszta kapel gotyckich miała przynajmniej w połowie tyle energii co ten polski zespół, to może doczekalibyśmy się w końcu początku jakichś ciekawych wydarzeń.(...) Zdejmij swój cylinder, odpal karawan, zabierz Vincenta Price'a z mauzoleum i jedź tam, gdzie cię Miguel poprowadzi!”  Haakon Nelson (Virus Magazine)

„Ważne w Miguel & The Living Dead jest to, że stworzyli jasny i wyraźny styl, zarówno muzycznie i wizualnie, co czyni ich unikatowymi na współczesnej scenie deathrock. Przy okazji udowadniają jaka siła i kreatywność muzyczna drzemie we wschodniej Europie.” DJ DeATH (Beyond The Veil)

„Wyobraźcie sobie naprawdę utalentowanych The Ramones z obsesją na punkcie zombie. Wyobraźcie sobie, że Dick Dale i jego surfowy band są martwi aż tu nagle ktoś ich reanimuje. Włączcie Miguela i dawajcie go-zombie-go. A potem chciałbym zobaczyć The Damned, Alien Sex Fiend, Sex Gang Children i Miguel And The Living Dead razem na jednej scenie.” Azrael Racek (Gothic Revue)

„Zespół, któremu udało się po okresie zastoju na mrocznej scenie w Polsce, wpompować w nas nową krew. Uważam, że nie ma potrzeby przedstawiać zarysu historycznego, gdyż są już legendą, a jak wiadomo legendy wstyd nie znać. Bez nadmiernej reklamy są już mocno zakorzenieni na rynku muzycznym. (...)Muzycznie to coś pomiędzy horror punkiem a gothabilly polane piekielnym sosem rock'n'rolla z dodatkami w postaci smaczków odnoszących się do spaghetti westernów. Cudo!” OniRy (bat-cave.pl)

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2007
pixel