PIPES AND PINTS + BULBULATORS + PROPELERS + THE MUPPET BOYS + THE KLESZCZ

2010-02-06

Grupa BULBULATORS istnieje od końca 1989 roku, wtedy to gitarzysta Artur Burak Latosiński w momencie zawieszenia działalności grupy Ramzes & The Hooligans postanowił założyć nowy band. Od początku inspiracją dla zespołu był wczesny punk lat 70-tych oraz klasyczne zespoły street punk. Po wielu koncertach granych głównie na terenie polskiego i czeskiego Śląska i kilku roszadach personalnych, w 2000 roku zespół nagrał swój pierwszy album „Prawdziwe Życie”. Po wydaniu płyty z kapeli odszedł i wyjechał za granicę basista TiK-TaK (zmarł w Niemczech 12.04. 2007 roku) jego następcą został Gruby, znany dotąd m.in z grupy Skampararas.
W roku 2002 ukazał się drugi album zespołu „Nie! Nie! Nie!" świetnie przyjęty przez publiczność ,zawierający m.in takie hity jak „Biało-Czerwoni” „Pakiet socjalny”czy „Nie ma kwiatków”. W tym czasie Bulbulators dołączył do krajowej czołówki sceny punk grając koncerty u boku takich sław jak The Exploited, Angelic Upstarts, The Business, U.K Subs, The Vibrators, Menace, 999 czy Guitar Gangsters. W roku 2004 zespół nagrał kolejny album „Punkophilia”, a autorskie utwory jak choćby „Ulubieńcy kobiet”, „Bieda” czy „10 powodów” uzupełnił coverem legendarnej grupy TZN Xenna w którym gościnnie zaśpiewał lider Xenny Krzysztof Chojnacki ZYGZAK.
Na świetnie wyprodukowanej płycie poszerzono też instrumentarium o gitarę akustyczną, pianino i sekcję dętą. Swą klasę zespół potwierdził czwartym albumem „Aut Punk Aut Nihil” wydanym w 2007 roku - tak jak i poprzednie przez niezależną łódzką oficynę Noise Annoys – przynoszącym takie przeboje jak „Sprawiedliwość”, „Mężczyźni wolą blondynki”, „Nie chcę dorastać” czy cover z repertuaru Niebiesko-Czarnych „Mamo, mamo”.Ostatnim produktem Bulbulators jest vinylowy album "Deja Vu"(2009), płyta ukazała się w limitowanym nakładzie 500 sztuk z czego 100sztuk na czerwonym vinylu. Strona A longpleya zawiera nowe wersje kawałków z pierwszych dwóch płyt,strona B to wybrane utwory z trzeciej i czwartej płyty.

Obecnie Bulbulators tworzą rozsiani po Górnym Sląsku: Piotr Iglak Tohak (śpiew), Artur Burak Latosiński(gitara), Paweł Gruby Siegel (bas) i Krzysztof Kondi Kondratow (perkusja).
Popularne Bulby mają opinie kapeli świetnie wypadającej na żywo, czego dowodem są liczne koncerty na terenie całego kraju, Czech, Słowacji,Niemiec, Węgier, Francji i Anglii.
http://www.bulbulators.com/

PROPELERS powstał na gruzach tyskiej punk rockowej załogi PILS ,początkowo skierowani na łagodnie rockabilly, zaostrzyli nieco styl po zmianie perkusisty. Obecnie ich muzyka to żywiołowa mieszanka punka, psycho i rock'n'rolla. Zespół udanie koncertuje na terenie Polski i Czech. Propelersi suportowali zabrzański koncert słynnych MAD SIN, a w kwietniu otworzą krakowski gig DEMENTED ARE GO.
Obecny skład to: Chmielo - gitara śpiew (ex PILS), Młody - bas, Kondi - perkusja (BULBULATORS,ex-PILS).

Zespół ma na koncie materiał demo,zawierający trzy utwory Masochista, Skeleton Dance, Sex i Śmierć.
www.myspace.com/thepropelers

THE KLESZCZ to coverband grający piosenki starych punkowych kapel (w większości nie istniejących). Muzycy the Kleszcz na codzień związani są z zespołami THE CUFFS, APPLEMINT, BORSUX BROS.
http://www.myspace.com/thekleszczpunk

THE MUPPET BOYS to toruński zespół który powstał jesienią 2008 roku. Jednak za początek działalności można uznać póżną jesień 2009 kiedy to ustabilizował sie skład zespołu.Muzykę jaka graja mozna określic jako mieszankę punka, rock'n'rolla i country. Skład grupy wygląda nastepujaco; Gregorek - wokal, Gaszkes - gitara (m.in. Dziurawe Futerko, Good Old Days, Rejestracja), Błażej - perkusja (Dziurawe Futerko), Krakoś - bas (Dziurawe Futerko). Ten koncert będzie ich pierwszym wystepem.

13 MARCA 2010 - TORUN - KLUB BUNKIER
BULBULATORS
THE PROPELERS
THE KLESZC
THE MUPPET BOYS


Pokaż więcej wpisów z Luty 2010
pixel