PERKELE + BULBULATORS + BACHOR

2010-03-01
PERKELE + BULBULATORS + BACHOR

29 maja 2010 r. (Sobota) po raz pierwszy z wizytą w Polsce pojawi się szwedzka grupa PERKELE, której podczas koncertu w warszawskim klubie Progresja (ul. Kaliskiego 15a) towarzyszyć będą BULBULATORS i BACHOR.

Wjazd od: 19:00
Start: 20:00
Bilety: 50 zł. przedsprzedaż / 60 zł. w dniu koncertu


PERKELE
Zespół został założony w 1993 roku w Göteborgu przez czterech przyjaciół. Początkowy skład nie przetrwał i od 1996 roku zespół gra nieprzerwanie do dziś w składzie: Ron Halinoja wokal i gitara, Christopher gitara basowa i Magnus Jonsson perkusja. W swoim dorobku mają 6 płyt, każda z nich zbierała świetne recenzje przynosząc Perkele ogromną popularnośćc na całym świecie.
http://www.myspace.com/perkele1993

BULBULATORS
Grupa BULBULATORS istnieje od końca 1989 roku, wtedy to gitarzysta Artur Burak Latosiński w momencie zawieszenia działalności grupy Ramzes & The Hooligans postanowił założyć nowy band. Od początku inspiracją dla zespołu był wczesny punk lat 70-tych oraz klasyczne zespoły street punk. Po wielu koncertach granych głównie na terenie polskiego i czeskiego Śląska i kilku roszadach personalnych, w 2000 roku zespół nagrał swój pierwszy album „Prawdziwe Życie”. Po wydaniu płyty z kapeli odszedł i wyjechał za granicę basista TiK-TaK (zmarł w Niemczech 12.04. 2007 roku) jego następcą został Gruby, znany dotąd m.in z grupy Skampararas. W roku 2002 ukazał się drugi album zespołu „Nie! Nie! Nie!" świetnie przyjęty przez publiczność ,zawierający m.in takie hity jak „Biało-Czerwoni” „Pakiet socjalny”czy „Nie ma kwiatków”. W tym czasie Bulbulators dołączył do krajowej czołówki sceny punk grając koncerty u boku takich sław jak The Exploited, Angelic Upstarts, The Business, U.K Subs, The Vibrators, Menace, 999 czy Guitar Gangsters. W roku 2004 zespół nagrał kolejny album „Punkophilia” a autorskie utwory jak choćby „Ulubieńcy kobiet”, „Bieda” czy „10 powodów” uzupełnił coverem legendarnej grupy TZN Xenna w którym gościnnie zaśpiewał lider Xenny Krzysztof Chojnacki ZYG ZAK . Na świetnie wyprodukowanej płycie poszerzono też instrumentarium o gitarę akustyczną, pianino i sekcję dętą. Swą klasę zespół potwierdził czwartym albumem „Aut Punk Aut Nihil” wydanym w 2007 roku - tak jak i poprzednie przez niezależną łódzką oficynę Noise Annoys – przynoszącym takie przeboje jak „Sprawiedliwość”, „Mężczyźni wolą blondynki”, „Nie chcę dorastać” czy cover z repertuaru Niebiesko-Czarnych „Mamo, mamo”.Ostatnim produktem Bulbulators jest vinylowy album "Deja Vu"(2009),płyta ukazała się w limitowanym nakładzie 500sztuk z czego 100sztuk na czerwonym vinylu.Strona A longplaya zawiera nowe wersje kawałków z pierwszych dwóch płyt,strona B to wybrane utwory z trzeciej i czwartej płyty. Obecnie Bulbulators tworzą rozsiani po Górnym Śląsku :Piotr Iglak Tohak(śpiew), Artur Burak Latosiński(gitara), Paweł Gruby Siegel (bas) i Krzysztof Kondi Kondratow(perkusja).Popularne Bulby mają opinie kapeli świetnie wypadającej na żywo ,czego dowodem są liczne koncerty na terenie całego kraju, Czech, Słowacji, Niemiec, Węgier, Francji i Anglii.
http://www.myspace.com/bulbulators

BACHOR
Zespół powstał w 1999 roku w Giżycku. Założyciel zespołu BRADER wpadł na ten genialny pomysł stworzenia grupy, która delikatnie zaburzy harmonię panującą na polskiej scenie punkrockowej. Swoim chytrym pomysłem podzielił się z dobrym kumplem STIVEM grającym wówczas na perkusji w jednej z osiedlowych kapel. W tym oto składzie odbyła się pierwsza próba. Czegoś im jednak brakowało.. Pewnego listopadowego wieczoru w klubie "Blum" BRADER spotkał swoją "starą znajomą". Padał wtedy śnieg, w radio leciało jakieś SKA. Z kłębów papierosowego dymu wyłoniła się postać idąca pewnym krokiem w stronę stolika przy którym siedzieli. Tak, to był KWIATEK a to była jego dziewczyna. Chłopcy mocno się pobili za co ochrona wyrzuciła ich za drzwi. KWIATEK był rozchwytywanym basistą, grał w 4 lokalnych kapelach a wtedy na tym mrozie zgodził się dołączyć do nowego młodego zespołu. Następnego dnia odbyła się próba gdzie BRADER grał na gitarze + vokal, Kwiatek na basie + vokal, STIV na perkusji. Tak oto wyglądał pierwszy skład zespołu BACHOR. Chłopcy szybko nauczyli się grać kilku piosenek znanych punkrockowych zespołów i już po trzech próbach zagrali swój debiutancki koncert w znanym Wam już klubie "Blum". Organizatorzy od razu zwrócili na Bachora uwagę i nie chcieli go więcej słyszeć. Na początku nikt zespołu na koncerty nie zapraszał ponieważ BACHOR potrafił bawić się lepiej niż cała reszta zadufanego towarzystwa. To był dopiero "punkrock" - wypić skrzynkę piwa przed koncertem, nie stroić gitar i brzydko krzyczeć do mikrofonu. BACHOR szybko znalazł sobie rzeszę fanów, która towarzyszyła mu w wyjazdowych koncertach, wspierała zespół i była inspiracją do tworzenia własnych utworów. BRADER odnalazł w sobie duszę poety i zaczął pisać pierwsze piosenki. "MAMRY GIŻYCKO", "NASZA ULICA", "CHULIGANI" i tak oto maszyna ruszyła. W 2006 roku BACHOR nagrywa swoją debiutancką płytę "BO SIĘ BAWIĆ TRZEBA UMIEĆ" ukazującą cały ten zwariowany świat, który otaczał zespół. W 2007 do zespołu dołączył BARTEK, z którym dalej tworzymy historię.
http://www.myspace.com/bachorband

REZERWACJA I PRZEDSPRZEDAŻ ---> BILETÓW Pokaż więcej wpisów z Marzec 2010
pixel