OBIBOX

2008-03-12
OBIBOX

OBIBOX - 14.03.2008 - Dobra Karma (Górczewska 67) - Warszawa.
Start 20.oo
Wjazd: 10 zł.


Obibox istnieje na warszawskiej scenie psycho-punkowej od 4 lat, kiedy to 31.01.2004 zadebiutował u boku Komet w warszawskim klubie C45 (aka Tunel).
Od tamtej pory regularnie daje o sobie znać w kubach rodzimej Warszawy jak również w innych miastach Polski. Podczas gdy skład zespołu zmienił się kilkakrotnie w tym okresie, jego instrumentarium od zawsze pozostawało jednakowe. Obecnie zespół tworzą:
Przemek (Gitara, wokal), Gasik (Kontrabas),Kuba (perkusja). Trudno jednoznacznie określić muzykę zespołu. Utworu łączą w sobie elementy punkrocka i psychobilly tonowane niekiedy spokojniejszym brzmieniem rock'n'rolla bądź country.
Jeżeli muszą, Obiboxi określają swoją muzykę mianem punkobilly, jednakże zasadniczo wolą nie wkładać swojej twórczości w określone ramy, aby każdy mógł w niej znaleźć coś dla siebie. Rock'n'rollowo-punkowa gitara z soczystym brzmieniem kontrabasu i energiczną perkusją tworzą mieszankę doskonałą do zabawy.
Dotychczasowy dorobek zespołu przedstawia się następująco:
- obecnośc na płycie "Psycho Attack Over Poland" wydanej nakładem wytwórni Jimmy Jazz Records
- demo "SUMMER 2006", na którym znalazły się nagrania studyjne, koncertowe oraz nagrania z prób zespołu
- 2 piosenki z płyty demo ukazały się na dodatku CD do magazynu GARAŻ #25
- w najbliższym czasie, nakładem firmy Jimmy Jazz Records, ukaże się studyjna płyta - OBIBOX.
W najbliższej przyszłości zespół ma zamiar zagrać kilka konceretów promujących najnowsze wydawnictwo nie zarzucając oczywiście dalszej działalności twórczej, która - miejmy nadzieję - zaowocuje kolejnym albumem już wkrótce.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2008
pixel