Nowy album The Bastard 3 października... Zamów juz teraz!

2015-09-11
Nowy album The Bastard 3 października... Zamów juz teraz!

„XXI” to tytuł trzeciego studyjnego albumu w dorobku pochodzącej z Myślenic grupy The Bastard. Zespół powstał w marcu 2007 roku i od początku działalności opierał swój repertuar na szeroko rozumianym punk rocku.
Debiut płytowy Bastarda miał miejsce w roku 2010 za sprawa albumu pt. „Refleksje” wydanego własnymi siłami zespołu. Krążek prezentował zespół o ostrym, wyrazistym repertuarze punk rockowym zabarwionym odrobina metalu. Wydany trzy lata później przez oficynę Irokez album „Zagubieni w sidłach świata” to już czysty punk rock nawiązujący mocno do brzemienia zespołów polskiej sceny lat 80-tych ub. wieku.  
Przez cały okres swojej działalności The Bastard systematycznie szlifował formę podczas licznych koncertów m.in. u boku takich zespołów jak Moskwa, Zielone Żabki, The Analogs, Deuter, Farben Lehre… biorąc udział m.in. w ogólnopolskiej trasie koncertowej pod nazwą „Punk Not Zgred” i występując na Przystanku Woodstock w 2014 roku.

Trzeci album grupy zatytułowany „XXI” to wydawnictwo, które jest owocem współpracy The Bastard z wytwórnią Jimmy Jazz Records. Premiera nowej płyty zaplanowana została na 3 października.
11 nowych nagrań zawartych na płycie dowodzi, że The Bastard systematycznie pnie się w górę w punkowej hierarchii na rodzimej scenie. Za zwyżką muzycznej formy idzie także coraz bardziej sprecyzowany i rozpoznawalny styl, który na obecnym etapie stanowi solidnie brzmiący hardcore/punk z wyraźnymi wpływami ulicznego punk rocka oraz teksty będące intrygującą rejestracją współczesnej rzeczywistości.
Wydanie krążka poprzedziło pojawienie się teledysku do utworu "Walcz!", oraz klipu do tytułowej kompozycji "XXI".
Zarówno melodyjny hc/punk jak i streetpunkowe ciągoty zespołu powodują, że fani każdego z tych gatunków nie powinni przejść obok nowego albumu obojętnie...

Premiera płyty 3 października, ale już teraz zapraszamy do naszego sklepu gdzie można składać zamówienia na krążek THE BASTARD. Zamówione płyty wysyłane będą w dniu premiery. Zapraszamy także na koncerty zespołu gdzie nowy album będzie także dostępny.

THE BASTARD zagrają:
03.10. Będzin - Dom Kultury
10.10. Myślenice - Jack's Pub
16.10. Chrzanów - Żywiecka Chata
17.10. Kraków - Pub Grodzka
23.10. Gliwice - Skłot CKN 13
24.10. Bielsko Biała - Pub Stolarnia
31.10. Tarnów - Klub Przepraszam
07.11. Czechowice Dziedzice - Galicja Pub
21.11. Dąbrowa Górnicza - Rock Out
04.12. Katowice - Pub Korba
05.12. Dębica - Pub Pokusa
19.12. Kielce – Woor

Zamów ---> CD THE BASTARD - XXI

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2015
pixel