Nowy album Kuśka Brothers....

2012-03-07
Nowy album Kuśka Brothers....

Jednym z ostatnich wydawnictw wrocławskiej firmy Lou & Rocked Boys jest najnowszy album grupy Kuśka Brothers.
Zespół powstał w Olsztynie w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Muzyka formacji to bezpretensjonalny mix melodyjnego punk rocka, przewrotnych tekstów i chłopackiej krotochwili. Najmocniejszą stroną grupy są koncerty. Specyficzny klimat i kontakt z publicznością powodują, że występy Kuśka Brothers to bardziej otwarte happeningi niż konwencjonalne koncerty rockowe: bez rozpiski, z dużym udziałem widowni i sporą dozą improwizacji. Między innymi dzięki temu Kuśka Brothers jest jedną z najpopularniejszych formacji funkcjonujących w nieoficjalnym obiegu muzycznym. Pomimo nieobecności w głównych ogólnopolskich mediach, występują w klubach i na festiwalach w całym kraju, grając kilkadziesiąt koncertów rocznie (w latach 2009-10 zespół zagrał ponad 100 koncertów).
 
Kuśka Brothers to między innymi laureaci festiwalu Union of Rock 2003 w Węgorzewie. Tego samego roku zespół wystąpił także w „Najgłośniejszym Filmie Polskim” dokumentacyjnym legendarny festiwal „Przystanek Woodstock” w Żarach. Piosenki Kuśka Brothers często goszczą na falach niezależnych rozgłośni radiowych. Osobnym fenomen formacji jest popularność internetowa. W sieci krąży kilkanaście wersji koncertów i niepoliczalna ilość pojedynczych utworów zarejestrowanych podczas występów na żywo.

Kuśka Brothers ma już na koncie jeden album, zatytułowany „Będzie gorzej...”  i wydany w 2006 roku. Nowa płyta nosi tytuł  „Czy jest tu fajnie...?” i jest już dostępna w naszym sklepie.

Zamów ---> KUŚKA BROTHERS – Czy jest tu fajnie?


Pokaż więcej wpisów z Marzec 2012
pixel