Nowy album KLASSE KRIMINALE dostepny w naszym sklepie.

2005-05-16
Nowy album KLASSE KRIMINALE dostepny w naszym sklepie.

W lutym legenda włoskiego streetpunka - KLASSE KRIMINALE - przypomniała się fanom nowym albumem. Płyta nosi tytuł... "Klasse Kriminale" i wydana została w kilku krajach Europy jednocześnie, m.in. przez Tube Records we Włoszech i Solitude Urbaine we Francji.
Wydawnictwo to, w wersji digi-pack, przynosi 16 nowych kawałków plus video bonus do utworu "Skunx". Grupa nagrała nowy album w składzie, który był efektem kolejnych zmian personalnych.
Wydaje sie, że tym razem zmiany spowodowały znaczną poprawę oblicza zespołu, który brzmi mocno i dużo lepiej niż na ostatnich krążkach. Muzyka Włochów nabrała wyrazu, brzmi ciężej i bardziej przebojowo na co bezsprzecznie wpływa także fakt pojawienia się w składzie dodatkowej wokalistki.
Grupa pośród melodyjnych, energetycznych, czysto punkowych kompozycji wykonywanych po włosku i angielskich chętnie przemyca utwory w stylu ska siegając też po - wplatane we własne dokonania - fragmenty jamajskich klasyków.
Gościnnie w nagraniu albumu wziął udział VIC RUGGIERO (organy Hammonda, gitara, chórki) znany z amerykańskiej formacji ska THE SLACKERS.
Uwagę zwraca bardzo dobra produkcja płyty, dzieki której krążek ten jest bezsprzecznie najlepszą pozycja w dorobku kapeli od wielu lat.


KLASSE KRIMIONALE na nowym albumie to:
MARCO BALESTRINO - wokal
EMANUELA GAMBARO - wokal, chórki
MATTEO GRASSI - gitara, chórki
RICCARDO GIUCIDE - bas
EZIO SECOMANDI - perkusja

Album jest już dostępny w naszym sklepie.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2005
pixel