Nowe pozycje z Anteny Krzyku. Winyle Starych Singers, Something Like Elvis...

2015-09-17
Nowe pozycje z Anteny Krzyku. Winyle Starych Singers, Something Like Elvis...

Zasłużona dla polskiej sceny niezależnej wytwórnia fonograficzna Antena Krzyku z godną podziwu regularnością wypuszcza na rynek kolejne pozycje, skupiając się głównie na wydawnictwach winylowych i poza pozycjami nowymi, nie stroni od tytułów starszych, które do tej pory nie doczekały się swojej winylowej premiery.
O starszych tytułach Anteny Krzyku dostępnych w naszym sklepie informujemy w jednym z wcześniejszych postów, a obecnie miło nam donieść, że pośród najnowszych pozycji z katalogu AK pojawiły się winylowe wydania albumów zespołów:

- STARZY SINGERS - "Ombreola" (2LP + CD) - Pierwsza płyta zespołu, nagrana w 1996 i wydana pierwotnie w 1997 przez Złotą Skałę. Zdecydowanie jedno z wydawnictw które najbardziej namieszały w ówczesnej scenie niezależnej. Okrzknięci "polskim Mudhoney", niekiedy też przyrównywani do Butthole Surfers - a tak naprawdę po prostu Starzy Singers, być może i ukradkiem stali się jakością samą w sobie. W porównaniu z innymi płytami zespołu ta obfituje w nawiązania do punk-rocka (i znowu, być może niechcący). Z perspektywy czasu płyta wydaje się być zapisem jakiejś chwili - być może najlepszej w historii grupy, choć garbatej. Nie musieli bowiem jeszcze się tyle wysilać żeby pokazać że nie umieją grać. Absurdalne teksty Seszela są z pewnością najświeższe na tej płycie, trudno nie przejąć się tragedią podmiotu lirycznego wywrzaskującego w turbogarażowym "O'Losie" swe znamienne "Nikt mnie nie kocha! Nikt mnie nie rysuje! Jestem sam! O losie!". Kakofoniczne "Expandor" czy "Sonya Braga" zdają się na tle bardziej piosenkowych piosenek z tej przybrudzonej, acz piosenkowej płyty lepiej zdawać egzamin czasu - nie, nie jest tak że reszta oblewa, ściąga przez ramię i w rezultacie wszystkie utwory z tej płyty składają się na całkiem niezła średnią klasową. Czyli po prostu fajna płyta.

- SOMETHING LIKE ELVIS - "Shape" (CD + LP) -  Wznowienie płyty z 1999 roku. Shape to drugi album zespołu, który stanowi kontynuację kierunku obranego na debiucie  “Personal Vertigo”. Noise z domieszką psychodelii i charakterystycznym atrybutem w postaci rzadko widywanego na scenie rockowej akordeonu. “Shape” dosłownie poraża na płaszczyźnie brzmienia, gdy niespokojne partie akordeonu i wokale przebijają się przez ścianę gitarowego jazgotu. Charakterystyczny styl zespołu ukształtował sie w pełni na tym albumie.
Reedycja z 2015 roku to niewątpliwa grakta dla kolekcjonerów, gdyż została wytłoczona na białym winylu, całość uzupełnia CD z pełnym materiałem płyty w cyfrowej wersji.

- THE FERAL TREES - "The Feral Trees" (LP + CD) - Pomysł współpracy nad projektem The Feral Trees pojawił się wiosną 2014 roku, kiedy Grzegorz Napora, Moriah Woods, Dawid Ryski oraz Mariusz Antas zdecydowali się połączyć siły alternatywnego, akustycznego folku i mrocznego, metalowego brzmienia wynikającego z ich zainteresowań.


Zapraszamy do sklepu. Pełna oferta ---> ANTENY KRZYKU

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2015
pixel