Nowa książka o B. Marley'u w rocznicę urodzin...

2013-02-05
Nowa książka o B. Marley'u w rocznicę urodzin...

Rocznica urodzin Boba Marleya już jutro (środa 06.02). W dziale Księgarnia sklepu www.jimmyjazz.pl, pojawiły się trzy książki dotyczące legendy muzyki reggae. Wśród nich premierowa pozycja – Bob Marley „Przyszłość to początek”!!

Robert Nesta Marley przyszedł na świat 68 lat temu. Pisanie, czy mówienie o tym czego dokonał, nie jest już chyba konieczne. Zwłaszcza przy okazji krótkiej informacji o nowych lub wznowionych publikacjach na polskim rynku księgarskim.

Na początek premiera! „To Bob, jakim był, jakim jest, jakim będzie zawsze – Bob który przemawia do Ciebie”. To krótki cytat autorstwa Geralda Hausmana, pod którego redakcją ukazała się książka „Przyszłość to początek”. Jako jej autor figuruje sam Bob Marley. W treści tej niezbyt obszernej publikacji, zawarte są jego słowa i mądrości. Pełno w niej aforyzmów, przypowieści, poezji, ale też i zwykłych rozmów.
Dodatkowym atutem tej pozycji jest przedmowa autorstwa pierworodnej córki Boba i Rity Marley, Cedelli, która wspomina ojca bardzo osobiście.
„Mój tata mówił szczerze i używał prostych słów, które nigdy nie prowadziły na manowce. (…) Opowieści mojego taty zawsze pochodziły prosto z serca”.
Wydawnictwo Axis Mundi zaplanowało premierę tej książki na 06.02.13.

Inna „marlejkowa” pozycja w naszej księgarni, to drugie wydanie książki „No Woman No Cry – Moje życie z Bobem Harleyem” autorstwa Rity Marley, z którą współpracowała poetka i pisarka - Hettie Jones.
Ta pozycja pomaga zrozumieć Boba Marleya i poznać tzw. kobiecą stronę medalu. Warto sięgnąć po tę książkę i posłuchać głosu kobiety, która towarzyszyła mu przez całe dorosłe życie, jako jego żona, matka jego dzieci, opiekunka, wspólniczka, członkini zespołu i duchowa siostra.
To już drugie polskie wydanie, ze zmienioną okładką.

Na koniec krótko o wznowieniu lektury obowiązkowej. „Życie Boba Marleya -Catch a Fire” autorstwa Timothy’ego White’a, ma już swoją polską historię. Po raz pierwszy na naszym rynku ukazała się w 2007 roku i dziś jest to pozycja dość trudno dostępna. Przyszła zatem pora na wydanie drugie, uzupełnione, z nową szatą graficzną. Pisząc krótko – kultowa biografia Boba Marleya jest jeszcze bardziej szczegółowa i interesująca.

Zapraszamy do sklepu ---> BOB MARLEY - ksiażkiPokaż więcej wpisów z Luty 2013
pixel