Nadciąga "Potwór".... Nowy album Vespy pod koniec listopada.

2007-11-14
Nadciąga "Potwór".... Nowy album Vespy pod koniec listopada.

Szczecińska Vespa, najlepsza polska formacja ska wydaje swoją trzecią płytę. Album zatytułowany "Potwór" pojawi się w sklepach pod koniec listopada.

To pierwszy pełnowymiarowy materiał Vespy od czasu ich poprzedniej płyty, "Bujaj się" (Jimmy Jazz 2003). To głównie tym albumem szczeciński zespół wypracował sobie markę jednego z najciekawszych reprezentantów gatunku ska w Polsce. Na płycie znalazło się 14 nowych numerów. Po wielu personalnych przetasowaniach pierwszym głosem Vespy została Alicja, która w roli wokalistki (jest też saksofonistką) zadebiutowała na "Bujaj się". Zaśpiewała wówczas największy jak dotąd przebój zespołu - "To miasto". Na "Potworze" w śpiewaniu nie jest osamotniona - towarzyszą jej gitarzysta  Maciek  vel  Pantykisiel  Maker  i  basista   Krzq aka

Dr. Acula. Muzycznie Vespa wykonała następny krok w poszukiwaniu swego stylu, którego pierwsze sygnały pojawiły się na poprzedniej płycie - zgrabnego połączenia pulsacji ska i rocksteady z amerykańskim "swing revivalem". Na "Potworze" nie zabrakło utworów instrumentalnych, pojawiają się też wyraźne odwołania do klasyki gatunku: "Nie kłam" (czyli "Please, stop your lying" Errola Dunkley'a) oraz kontrowersyjnie przetłumaczone "Rub up, push up" jamajskiego klasyka, Justina Hindsa. Vespa, celem realizacji śmiałego planu podboju polskiej estrady, pozyskała silnego sprzymierzeńca. Okładkę trzeciej płyty zespołu narysował Bartosz Minkiewicz, jeden ze słynnych Dwóch Braci Minkiewiczów (drugi to Tomasz) - twórców popularnej serii komiksowej “Wilq Superbohater”.
Do płyty dołączona będzie 20-stronicowa książeczka wypełniona fotosami Oli Kubiak i grafikami nawiązującymi do “liźniętej” już na poprzedniej płycie zespołu stylistyki pin-up.

"Potwór" to debiut wydawniczy nowego lejbela na polskim rynku: Showbiz Monstaz Records. Wytwórnię powołali do życia muzycy Vespy, którzy pierwsze doświadczenia edytorskie mają już za sobą. Jako Chujnia Records w czerwcu tego roku wydali singla "Gorące lato w mieście / Nie kłam", który był pierwszym zwiastunem nowej płyty. Na drugi singiel, który w grudniu trafi do stacji radiowych, Vespa wybrała dynamiczny numer "I was a teenage werewolf".

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2007
pixel