NOWY ŚWIAT + PDS + ULICZNY OPRYSZEK + PEŁNA KULTURA

2008-03-20
NOWY ŚWIAT + PDS + ULICZNY OPRYSZEK + PEŁNA KULTURA

11.04.2008 - klub Pretekst, Warszawa, ul. Kolejowa 8/10. 
NOWY ŚWIAT, PDS, ULICZNY OPRYSZEK, PEŁNA KULTURA
punk/rock
start:20.00, wstęp: 12 zł

ULICZNY OPRYSZEK
Kapela powstała w 1991 roku w Nowym Tomyślu (woj. Wielkopolskie). Od samego początku zespół gra melodyjnie-ostrego punk rocka. Do dziś zagrał prawie 60 koncertów na terenie całego kraju w tym na takich festiwalach jak Jarocin czy Przystanek Woodstock. W swoim dorobku ma wydane trzy płyty, a ostatnio przygotowuje się do wydania kolejnego krążka który będzie dedykowany polskim kapelom punk z lat 80-tych. Zespół gra w składzie MICHU - gitara, vocal, KOGUT – bass, chórki, IGOR – bębny oraz BUNT – vocal.
www.ulicznyopryszek.scena.biz

PEŁNA KULTURA
Zespół powstał w lutym 2007r. w Zbąszynku (woj. Lubuskie). Założony został przez kumpli z miejscowej szkoły - Bartosza i Dominika, chcących grać prostego punk rocka. Kapela zaczęła działać po dołączeniu jak najbardziej pozytywnego kolesia, Jędrka i młodego, energicznego perkusisty, Mikołaja. Do dziś zespół zagrał kilkanaście koncertów.
Kapela gra prostą muzykę, nazywaną przez nich samych "regresywnym punkiem".
www.myspace.com/pelnakultura

NOWY ŚWIAT
"Nowy Świat powstał w 1997 roku żeby grać punk rocka 77 w czystej postaci i pić raczej wino niż piwo. Nasze teksty opowiadają o relacjach damsko-męskich i Warszawie, a szczególnie naszej dzielnicy – Żoliborzu" – tak o sobie piszą muzycy warszawskiej kapeli, przez której skład przewinęło się kilku znanych w warszawskim środowisku muzyków, m. In. lider Partii i Komet Lesław, którego utwory także znalazły się na debiutanckiej płycie zespołu.
Ultra-przebojowy, motoryczny punk w styli brytyjskich i polskich klasyków gatunku, pokazuje, jaką mieszankę piorunującą stworzyć może doskonała muzyka i inteligentne teksty. Nowy świat pojawił się już na kilku prestiżowych składankach, zaliczył występ na żywo w Polskim Radiu BIS i wiele koncertów u boku krajowej czołówki punk rocka. Długo oczekiwany debiutancki album NOWEGO ŚWIATA udowodnił, że punk trzyma się dobrze.
www.myspace.com/nowyswiat

P.D.S.
P.D.S. - to po prostu żywy i czysty jak złoto anty punk - hałas produkowany z nienawiści. Teksty głupie i proste ale za to szczere i nie tylko z głowy (zgadnijcie sami z czego jeszcze). Na początku byliśmy blisko old-school punk a teraz, na koniec, przeszliśmy na ciemną stronę mocy. Lubimy grać covery Ramones, Sex Pistols czy The Stooges ale niech Was to nie zmyli - nie wierzymy już w nic i nikomu nie ufamy.
Niedawno minęło X lat od pierwszej garażowej próby - czyli, że jesteśmy cynicznymi i okrutnymi starcami. W tym czasie zmieniały sie składy - głównie wokaliści - muzyka pozostała ta sama. Nagraliśmy kilka demówek - czasami puszczanych w mediach, oraz jednego longa (P.D.S. - JJ Records). Jednak P.D.S. to głównie pijane koncerty w różnych magicznych miejscach (zarówno dla 300, ale przeważnie dla 10 osób) i tam też czujemy się najlepiej. Występujemy z podobnymi do nas wynalazkami będąc zazwyczaj wrzucani do jednego parszywego wora z napisem Punk. Ale P.D.S. to dużo więcej. Zbyt okrutni dla Vege (tak! jemy mięso i nosimy skóry), za mało radykalni dla Apolitycznych. Zbyt skomplikowani na stadionowe przyspiewki, za mało oryginalni na Emo. Dlatego jesteśmy zawieszeni w antyświecie i zakochani w anty-punku. Sprawdź to!
www.pds.waw.pl
www.myspace.com/pdspunk

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2008
pixel