Mister X - Do samego końca...

2016-08-25
Mister X - Do samego końca...
Białoruska grupa Mister X od wielu lat doskonale radzi sobie nie tylko na rodzimej scenie ale także z powodzeniem podbija polską scenę punk. Kolejne wydawnictwa Mister X wydawane zarówno na CD jak i na winylu dostępne są równolegle na Białorusi, w Rosji i w Polsce gdzie zespół ma spore grono fanów. W Polsce od dana związany jest z oficyną No Pasaran Records, która także tym razem wydała najnowszy album Mister X na winylu. Repertuar kapeli niezmiennie oscyluje wokół klimatów streetpunk z drobnymi odskokami w innych kierunkach, niezmiennie też zespół sięga po covery i nagrywa utwory z polskimi tekstami śpiewanymi przez posiadającego polskie korzenie wokalistę Igora.
Także na najnowszym albumie zatytułowanym "До самого конца" (Do samego końca) pośród autorskich kompozycji grupy można znaleźć kilka coverów oraz polskojęzyczny utwór "Nie chcę twojej pomocy" do tekstu Pawła Czekału z The Analogs, a poza atrakcjami repertuarowymi pojawiają się atrakcje towarzyskie. Pośród gości udzielających się na płycie odnajdujemy m.in. Suckera z Oxymoron...

12 utworów Mister X z pewnością nie zawiedzie tych którzy zdecydują się sięgnąć po nowy album najbardziej znanego w Polsce reprezentanta punkowej sceny białoruskiej.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
pixel