MOSKWA - Nigdy..... na winylu....

2014-12-11
MOSKWA - Nigdy..... na winylu....

Klasyczne demo Moskwy po raz pierwszy na płycie winylowej! Materiał został nagrany w 1986 roku w studiu Pawła Hausa. Wydany nakładem efemerycznej oficyny Prawda Tapes, był pierwszym wydawnictwem zespołu. Kaseta dostępna była jedynie w trzecim obiegu, tylko dla wtajemniczonych wiedzących gdzie szukać podziemnych niskonakładowych wydawnictw. Kserowana okładka, bardzo surowa jakość nagrań i teksty, które nie przechodziły przez nożyce cenzorów dawały poczucie, że istnieje coś organicznego i namacalnego, co nie było kontrolowane przez system. Te dwadzieścia utworów drapieżnego i szybkiego hardcore-punk zapisanego na taśmie krążyło z rąk do rąk po kraju i kopiowane było w nieskończoność. To z pewnością jedno z najważniejszych nagrań rodzimego punk lat 80, które dzięki Warsaw Pact Records ukazuje się teraz na winylu.

Materiał zmasterowany został z oryginalnych taśm w Studio As One. Pierwszy nakład płyty ukazuje się w dwóch wersjach - wersja limitowana zaopatrzona jest w rozkładany plakat, bazujący na oryginalnej okładce demo, z dodatkowymi dwoma bookletami - dziesięciostronicowym bookletem, który jest wierną reprodukcją oryginalnego zina rozdawanego na koncertach przez zespół, a także szesnastostronicowym photo-zinem, zawierającym zdjęcia zespołu autorstwa znakomitego łódzkiego artysty Józefa Robakowskiego.
Wersja regularna ukazuje się z okładką autorstwa Prosiaka oraz z dwudziestronicowym bookletem zawierającym teksty, zdjęcia oraz wspomnienia uwczesnego składu Moskwy - Gumy, Wózka i Balona.

Zamów ---> LP MOSKWA - NigdyPokaż więcej wpisów z Grudzień 2014
pixel