MIKI MOUSOLEUM + LATAJĄCE ODCHODY + GRUPA PODWYŻSZONEGO RYZYKA

2006-12-05
MIKI MOUSOLEUM + LATAJĄCE ODCHODY + GRUPA PODWYŻSZONEGO RYZYKA

16.12.2006 w klubie  „U Bazyla” ul. Św. Wojciech 28 odbędzie się koncert pod hasłem „Wrocławska inwazja na Poznań. Zagrają trzy wrocławskie zespoły z kręgu punk rocka i reggae: MIKI MOUSOLEUM, LATAJĄCE ODCHODY i GRUPA PODWYŻSZONEGO RYZYKA. Początek koncertu o godz. 19.00, bilety w cenie 10 zł przed imprezą. Zapraszamy.

LATAJĄCE ODCHODY grają od 1989 roku. Z dala od komercyjnych działań, bez oglądania się na muzyczne mody, ekipa z Wrocławia konsekwentnie krzyczy o zgniliźnie naszego świata i wszechobecnej biurokracji. Mimo zmian w składzie cały czas trzon kapeli tworzą Przystanek, Marihuan i Szwagier a wspomagają ich Piter i Lewy. Dotychczasowe – kasetowe wydawnictwa zespołu z lat 90-tych  - „Frówaj”, „Patrz” i „Bujaj” nie są epitafium wrocławskiej ekipy. Od roku w studiu we wrocławskim Browarze działa studio, gdzie szykują się nowe nagrania i realizowane są stare pomysły. Historia trwa. Punk nie umarł.

MIKI MOUSOLEUM jest jednym z pierwszych polskich zespołów reggae. Reggae - ale nie w jego słodko – radiowej odmianie, bo dzięki twardemu oglądowi rzeczywistości, od lat lider zespołu Kaman Uzbecki Szaman realizuje ideę bezkompromisowego grania rebel music. Bez rozmycia treści i wygładzania brzmienia.  Mimo drugoobiegowego funkcjonowania  nagrań Miki Mousoleum, każdy świadomy fan polskiej muzyki zna takie piosenki jak  „Polityka kulturalna”, „Ruski Ketchup” czy „Zomo na Legnickiej”. Kaman znowu gra koncerty, których nie warto przegapić.

GRUPA PODWYŻSZONEGO RYZYKA istnieje niecałe dwa lata i właśnie zadebiutowała płytą „Kim być” wydaną przez Rockers.Publishing. Wania, Wróbel, Palnik, Koza i Lewy jak sami mówią grają po prostu punk rocka. Warto ich zobaczyć i posłuchać.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2006
pixel