MARTIN SOLO + KRYZYS + NOWY ŚWIAT + LADY AaRP

2009-12-14

Ku Wolności Słowika - Martin Solo must be free


W klubie CDQ w Warszawie (ul. Burakowska 12), 18 grudnia 2009 odbędzie się koncert zatytułowany "Ku Wolności Słowika - Martin Solo must be Free!", którego celem jest uzuskanie środków na opłacenie kaucji, którą Martin Solo okupi swoją wolność.
O wokalistę Nowego Świata upomina się wymiar sprawiedliwośći, któremu Martin raczył podpaść, a co dzisiaj stawia pod znakiem zapytania jego nabliższe plany.
Na koncercie, który wspierają swoim udziałem wykonawcy zaprzyjaźnieni z artystą zagrają: Kryzys, Robert Brylewski i Trudna Młodzież (The best of Wszystkie Zespoły Roberta), Lady Aarp, Nowy Świat i oczywiście także Martin Solo.

MARTIN SOLO to nowy projekt muzyczny wokalisty warszawskiej grupy NOWY ŚWIAT - Marcina Słowickiego, który właśnie przedstawia się fanom alternatywnego rocka w postaci debiutanckiego albumu solowego.
Krążek zatytułowany po prostu "Martin Solo" jest w pełni autorskim przedsięwzięciem, co nie przeszkadza jednak MARTINOWI w korzystaniu z pomocy zaprzyjaźnionych i sprawdzonych muzyków, którzy wspierali go podczas nagrania materiału w warszawskim studio Serakos, znanym między innymi z realizacji wszystkich albumów KOMET.
Wątek dotyczący KOMET jest zresztą obecny na debiutanckim albumie MARTINA nie tylko z racji miejsca powstania nagrań, ale także instrumentalnego wsparcia ze strony Lesława - lidera KOMET - oraz opieki produkcyjnej jaką sprawował nad płytą, a dwa skomponowane przez niego utwory "Kwiaty zła" i "Sady Żoliborskie" z pewnością dodadzą albumowi dodatkowego blasku.
Muzyczne korzenie i fascynacje MARTINA odnajdujemy w kompozycjach, które raz zbliżają się do zadziornego punk rocka, innym razem do tętniącego energią rock'n'rolla, a niekiedy kierują słuchacza w stronę bardziej stonowanych i wyważonych kompozycji.
Intrygujące teksty z warszawskimi odniesieniami to wizytówka zarówno NOWEGO ŚWIATA, KOMET jak i samego MARTINA... Wszystkie one bez specyficznego sposobu interpretacji autora nie byłyby tak smakowitym kąskiem dla każdego kto poszukuje w rodzimym rock'n'rollu świeżej krwi i kto chciałby usłyszeć jak brzmią nagrania, o których sam autor mówi, że stanowią w jego muzycznej podróży przystanek gdzieś pomiędzy Ramones i Rolling Stones...

MARTINA SOLO wesprą muzycznie zespoły:  Kryzys, Robert Brylewski i Trudna Mlodzież, Nowy Świat i Lady Aarp

CDQ - 18 grudnia 2009
Bilety po  15 zł.

ZAPRASZAMY

MARTIN & JIMMY JAZZ RECORDS

 

plakat big martin solo

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2009
pixel