MARK FOGGO'S SKASTERS

2006-03-02
MARK FOGGO'S  SKASTERS

Szczegółowy program koncertu i zasadzy zakupu biletów ---> MARK FOGGO - bilety

*********************

MARK FOGGO

MARK FOGGO to unikalny artysta. Jego muzyka jest określana jako nowoczesne, dziwaczne, nie będące pod żadnym wpływem, dynamiczne ska. Mark Foggo jest absolutnym gig-o-holikiem, który nigdy nie ma dość grania koncertów. Moment, kiedy jego zespół zaczyna koncert można porównac jedynie do 220 voltowego uderzenia prądem! Bez względu na to, gdzie odbywa się koncert, czy to w barze, domu kultury, klubie czy teatrze, Mark Foggo zawsze gwarantuje ekscytujący spektakl!
Urodzony w Liverpoolu, już w wieku 14 lat zajął się graniem muzyki. Niedługo potem wyjechał w Londynu, gdzie praktykował jako gitarzysta w wielu różnych bandach, grających rythm and blues lub punk.

Po, tajemniczo określanym, ”nieporozumieniu z angielskim prawem”, Mark wyjechał do Holandii. Było to 1 lipca 1979 roku. Po kilku miesiacach istaniał już jego solowy projekt pod nazwą "Mark Foggo's Secret Meeting". Kapelka rżnęła przyjemną mieszankę ska i punka. Po trzech miesiącach istnienia załoga weszła do studia i nagrała singiel "New Shoes", który został wydany przez założoną przez Marka wytwórnię Top Hole. Z singlem tym chłopaki udali się do Hilversum z bojowym planem podbicia holenderskiego radia i telewizji. Mark z innym członkiem zespołu siedzieli w korytarzach NOS Studio i wręczali płytkę każdemu, kto choć trochę przypominał DJ-a. Ta prosta taktyka przyniosła efekt. Zespół zaczął być słyszalny, a za chwilę pojawił sie przedstawiciel Polydor Records, który podsunął Markowi kontrakt pod nos. Dla tejże wytwórni Mark Foggo nagrał swój pierwszy pełnowymiarowy materiał pt. "Speeding My Life Away". Płyta stała się hitem w Holandii!

Po wydaniu debiutu Mark nagrywał muzykę jako solowy artysta dla wielu wytwórni. Towarzyszące mu składy zmieniały się, ale muzyka pozostawała bez zmian. Było to cały czas  bezkompromisowe ska!
Mark Brennan z Link Music Records zaproponował Markowi podpisanie nowego kontraktu. Zespół, już jako Mark Foggo’s Skasters, nagrał kolejny wielki hit. Płyta "Ska Pig" podbiła serca fanatyków ska i nie tylko. Po tym rewelacyjnym albumie zespół nagrał kolejne 7 płyt. Ostatnia za nich "You Shot Me", zawiera 11 niezwykle czadowych, godnych polecenia,  kompozycji.

Po latach ciężkiej pracy, zagraniu ponad 1000 koncertów w klubach i salach Europy, zdobyciu naprawdę sporej popularności Mark Foggo jest jednym z najlepiej rozpoznawanych na świecie artystów ska. To prawdziwy misjonarz ska (jak sam to podkreslił na płycie pt. "The Missionaries Of Ska")! 

Czas zapoznać się jego dokonaniami na żywo! Polscy fani talentu Marka będą mieli taką sposobność 2 kwietnia 2006 r. we Wrocławiu w Klubie Madness. Tego dnia Mark Foggo & The Skasters zagrają po raz pierwszy w Polsce!

Więcej informacji na stronie ---> MARK FOGGO

Dyskografia :
1. MARK FOGGO & THE SECRET MEETING - "New Shoes" (Top Hole – 1979)
2. MARK FOGGO & THE SECRET MEETING
    - "Speeding My Life Away" (Polydor – 1980)
3. MARK FOGGO - "State Of Mind" (Boni – 1984)
4. MARK FOGGO - "Weapons & Guitars" (EMI – 1985)
5. MARK FOGGO'S SKASTERS - "Ska Pig" (Skank – 1989)
6. MARK FOGGO'S SKASTERS - "Captain Skarlet (Live)" (Skank – 1990)

7. MARK FOGGO'S SKASTERS - "Couldn’t Play Ska" (Universe – 1992)
8. MARK FOGGO'S SKASTERS - "Lucky To Be Alive" (Universe – 1994)
9. MARK FOGGO - "Haircut" (Skanky' Lil Records – 1995)
10. MARK FOGGO'S SKASTERS
    - "St. Valentinesday Massacre" (Skanky' Lil Records – 1998)
11. MARK FOGGO'S SKASTERS
    - "The Missionaries Of Ska" (Skanky' Lil Records – 2002)
12. THE BABYSHAKERS - "Shake The Baby" (Skanky' Lil Records – 2000)
13. MARK FOGGO - "Best Of ..." (Skanky' Lil Records – 2001)
14. MARK FOGGO'S SKASTERS - "You Shot Me" (Skanky' Lil Records – 2005)

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2006
pixel